Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-12-24 14:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Wigilia w Caritasie

Olsztyn24
Wigilia w Caritasie | Więcej zdjęć »
Samotni i potrzebujący jako pierwsi w Olsztynie zasiedli dzisiaj (24.12) do wigilii. Wieczerzę, jak co roku, przygotował Caritas Archidiecezji Warmińskiej w swojej siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej.

Wśród uczestników wigilijnego spotkania znaleźli się m.in. metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, poseł Andrzej Maciejewski oraz dyrektor olsztyńskiego MOPS Elżbieta Skaskiewicz.

Zebrani w Caritasie wspólnie zaśpiewali kolędy, wysłuchali ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówili modlitwę, wysłuchali błogosławieństwa abpa Górzyńskiego i przemówień gości, a następnie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczno-noworoczne życzenia.
R E K L A M A
banner
Na wigilijnym stole pojawił się barszcz z uszkami, ryby, bigos, pierogi, ciasta i owoce. Każdy z uczestników wieczerzy otrzymał też kartkę z życzeniami.

Caritas przygotował dzisiejszą wieczerzę dla 300 osób. Po wieczerzy rozdawane były jeszcze słodycze przyniesione w koszach przez gości honorowych. Również jutro potrzebujący będą mogli posilić się w Caritasie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [6]
~ / 2016-12-31 09:11
Ks Arcybiskupowi nie wypadało usiąść wśród bezdomnych?
~ / 2016-12-27 22:35
Trudno nazwać to wspólną Wigilią, kiedy arcybiskup, marszałek, prezydent zasiadają do stołu nie między ubogimi, a jak zwykle we własnym gronie celebrytów. Taka pokazówka dla gawiedzi.
~wot / 2016-12-27 10:04
PATOLOGIĄ jest kłamać w żywe oczy!
~wolontariusz / 2016-12-26 23:48
Jak komuś się nie podoba niech dalej daje kasę WOSP i jego szefa który organizuje za waszą kasę imprezę w plenerze i robi sobie zagraniczne wypady. Za tą kasę można by było kupić więcej sprzętu dla szpitali a nie 30% na sprzęt, 20%wydatki bieżące to ok a reszta na imprezki,wyjazdy itp. PATOLOGIA.
~olsztynianka / 2016-12-25 07:30
Kto z tych ludzi wyraził zgodę na publikowanie zdjęć?
~wot / 2016-12-24 19:56
"Każdy z uczestników wieczerzy otrzymał też kartkę z życzeniami." Przyda się do rozpalenia ogniska.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wigilia 2016 w Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie

»

24-12-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.