Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Tomasz Lenkiewicz | 2017-01-09 19:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzeum Sportu ma ofertę na zimowe ferie

Olsztyn24
W Muzeum Sportu (fot. archiwum Muzeum Sportu)
Z myślą o młodych mieszkańcach Warmii i Mazur Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje godzinne zajęcia „Ferie w Muzeum Sportu”. Zajęcia będą się odbywały od 23 stycznia do 5 lutego w godzinach 9.00-14.00.

Celem zajęć w muzeum jest zapoznanie młodzieży z ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

Rok 2017 nie będzie tak bogaty w wielkie imprezy sportowe jak ubiegły, niemniej jednak należy wymienić miedzy innymi: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w Polsce, Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym Lahti 2017 czy Mistrzostwa Europy w biathlonie w Duszniki Zdrój, Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce w Londyn, Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej z udziałem Milika i Kapustki na czele. Będą też kończyć się eliminacje do Mistrzostw Świata w piłce nożnej z udziałem polskiej reprezentacji. Podczas spotkań w muzeum młodzież będzie miała okazję bliżej poznać regulaminy i zasady rozgrywek tych imprez.
R E K L A M A
banner
Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są symboliczne upominki oraz nagrody-niespodzianki.

Dodajmy, że aktualnie w Muzeum Sportu prezentowana jest najnowsza wystawa Piotra Bojarskiego „Kolekcja szalików piłkarskich klubów Europy”. Uczestnikom zajęć zostaną też zaprezentowane filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy I, II i III konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”. Będzie można poznać sylwetki takich sportowców i trenerów jak Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk, Urszula Szubzda, Denis Ambroziak, Dariusz Idzikowski czy Joanna Jędrzejczak.

Grupy zorganizowane powinny zaanonsować swoje przybycie kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519566849, albo 601741937. Muzeum zaprasza do swojej siedziby w HWS Urania (al. Piłsudskiego 44) także osoby indywidualne.

Tomasz Lenkiewicz

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl