Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email B-c. | 2017-01-12 16:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Wylicytuj rondo w Biskupcu

Olsztyn24
 
Możliwość nazwania ronda w centrum miasta własnym imieniem będzie główną atrakcją do wylicytowania w finale WOŚP w Biskupcu. Rondo położone jest tuż przy Placu Wolności, centralnym punkcie miasta. Przebiega tędy droga krajowa nr 57, codziennie jeździ tu tysiące aut. Przez rok to rondo będzie nosiło imię osoby, która zaoferuje najwyższą kwotę przekazaną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Oczywiście ze względów formalnych nie jest możliwe prawne ustanowienie nowej nazwy dla ronda na rok – tłumaczy burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. – Ale ustawimy tu tabliczki z wylicytowaną nazwą. We wszystkich przekazach medialnych i w czasie organizowanych przez nas imprezach będziemy używać imienia fundatora – zapewnia burmistrz.

Licytacje w ramach WOŚP przeprowadzane będą od godz. 15. w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu. Będzie można wylicytować również wspólne występy i selfie na scenie z gwiazdami tegorocznych imprez w mieście i gminie (m.in. Mrozu, Boney M., Fun Factory), specjalny trening z siatkarzami pierwszoligowego AZS-u UWM Olsztyn oraz piłkarzami ręcznymi Warmii Traveland Olsztyn, udział w testach na fotelu pilota kierowców rajdowych Zbigniewa Staniszewskiego oraz Radka Typy, rejs z Piotrem Kulą, zdjęcie na okładce Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego, całoroczny VIP-owski karnet na imprezy przygotowywane przez Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, bilety do Aquasfery, kolacje w restauracjach, upominki i gadżety ufundowane przez biskupieckich przedsiębiorców i wiele, wiele innych.
R E K L A M A
banner
- Licytacjom towarzyszyć będą występy artystyczne, będą działały kramy z drobniejszymi fantami i charytatywne kawiarenki przygotowane przez uczniów biskupieckich szkół – zapowiada szef biskupieckiego sztabu WOŚP Wojciech Hubacz.

W Centrum Kultury będzie można także kupić kalendarze ze zdjęciami zrobionymi w czasie ostatniego Warmińskiego Jarmarku Cittaslow w Biskupcu. Wtedy właśnie obecni na Placu Wolności mieszkańcy i turyści pozowali do portretów, z których teraz złożono mozaikę zdobiącą kalendarz.

Specjalne atrakcje zapowiadają także Biskupieckie Morsy, czyli grupa osób regularnie kąpiących się zimą w jeziorze Dadaj.

– Wykąpiemy się na Placu Wolności, ale nie będzie to fontanna – mówi Andrzej Kołodyński, lider Biskupieckich Morsów. – Zachęcamy, żeby przyjść zobaczyć naszą niecodzienną kąpiel, a przy okazji wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy WOŚP.

Biskupieckie Morsy wraz miłośnikami biegania przygotowali także trasę, której przebycie będzie zasilało konto WOŚP.

– Zamienimy kilometry na złotówki – mówi Andrzej Kołodyński. – Wytyczyliśmy w Parku Miejskim drogę, której przebycie: biegiem, marszem, truchtem, na sankach w obojętnie jakim tempie będziemy przeliczać na pieniądze, którymi zasilimy WOŚP. Na rozgrzewkę przygotujemy także zmagania crossfitowe.

Na zakończenie finału WOŚP w Biskupcu o godz. 20 wypuszczone zostanie światełko do nieba (przed budynkiem Centrum Kultury)
Na rzecz akcji będzie w tym roku będzie  pracowało 125 wolontariuszy.

W ubiegłym  roku podczas 24 finału w Biskupcu zebrano rekordową kwotę 34 795,48 złotych.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.