Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email (inf. pras.). | 2017-01-13 16:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Dom Polski Wschodniej z nowym planem

Olsztyn24
Plan strategiczny podpisało 5. marszałków województw Polski Wschodniej
Pięciu marszałków województw Polski Wschodniej podpisało dzisiaj (13.01) w Lublinie plan strategiczny funkcjonowania Domu Polski Wschodniej w Brukseli. W podpisaniu planu wziął udział marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz marszałkowie: Adam Jarubas ze świętokrzyskiego, Jerzy Leszczyński z podlaskiego, Bogdan Romaniuk z podkarpackiego i gospodarz spotkania - Sławomir Sosnowski z lubelskiego.

Dom Polski Wschodniej w Brukseli to wspólne przedstawicielstwo regionów Polski Wschodniej powstałe na mocy porozumienia zawartego 2 grudnia 2009 roku w Brukseli pomiędzy województwami: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Wspólne przedstawicielstwo, poprzez współdziałanie stron, umożliwia pełniejsze wykorzystanie atutów oraz głównych szans rozwojowych, w tym potencjału inwestycyjnego województw Polski Wschodniej. Pozwala też skuteczniej zabiegać o wspólne interesy regionów w ramach Unii Europejskiej oraz przeciwdziałać wspólnym zagrożeniom.

- Uruchomienie środków w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej zainspirowało nas do odświeżenia zasad funkcjonowania Domu Polski Wschodniej w Brukseli – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Wraz z innymi regionami Polski Wschodniej mamy wspólny punkt widzenia na rozwój tej części naszego kraju, czego wyrazem jest podpisany dzisiaj dokument.
R E K L A M A
banner
Podpisany w Lublinie plan strategiczny określa kierunki działań DPW na lata 2017-2023 i ma za zadanie wprowadzić nową jakość w działaniach instytucji. Jednym z kluczowych aspektów poszerzonej aktywności będzie stały monitoring najważniejszych z punku widzenia regionów Polski Wschodniej polityk europejskich. Pozwoli to regionom na bieżąco reagować na procesy legislacyjne toczące się w instytucjach europejskich. Jednocześnie do celów działalności DPW będzie należało dalsze pogłębianie współpracy zarówno z instytucjami europejskimi, jak też z podmiotami regionalnymi, m.in. w zakresie wsparcia przy poszukiwaniu partnerów do projektów międzynarodowych i pozyskiwania źródeł finansowania dostępnych bezpośrednio z poziomu unijnego.

DPW będzie również aktywnie wspierać przedsiębiorców z Polski Wschodniej, zapewniając powierzchnię wystawienniczą podczas wybranych wydarzeń targowych, ważnych dla regionalnych przedsiębiorców. Oprócz aktywności merytorycznej, Dom Polski Wschodniej będzie w dalszym ciągu aktywnie promować regiony Polski Wschodniej wśród przedstawicieli instytucji europejskich, Polonii belgijskiej i samych Belgów.

Kolejnym punktem spotkania w Lublinie było posiedzenie Komisji ds. Polski Wschodniej Związku Województw RP. Podczas obrad dyskutowane były m.in. zagadnienia związane z promocją Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, siecią szerokopasmową oraz przyszłością Programu Operacyjnego Polska Wschodnia w perspektywie finansowej po 2020 roku.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.