Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb. | 2017-01-14 20:49 | Rozmiar tekstu: A A A
Museum Selfie Day w Olsztynie

Zrób selfie z dziełem sztuki

Olsztyn24
(fot. archiw. MWiM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W środę (18.01) odbędzie się międzynarodowa akcja „Museum Selfie Day”. W tym roku po raz pierwszy w akcji weźmie udział Muzeum Warmii i Mazur. W godzinach 10-16 będzie można za darmo wejść do olsztyńskiego zamku i zrobić zdjęcie dziełu sztuki w pozie selfie. Potem zdjęcia będzie można opublikować w sieci internetowej, uzupełniając fotograficzne zbiory Museum Selfies.

Autorką pomysłu Selfie Museum jest duńska designerka Olivia Muus. Zwiedzając National Gallery w Kopenhadze, zrobiła zdjęcie dzieła sztuki w pozie selfie, które stało się inspiracją do stworzenia w sieci Muzeum Selfies. Dzięki temu powstała idea promowania sztuki za pośrednictwem portali społecznościowych. Wybranego dnia (zawsze w styczniu) ludzie na całym świecie robią sobie zdjęcia z dziełami sztuki, w salach muzealnych lub przed budynkami. Naśladują dzieła sztuki, ustawiają się w zabawnych pozach obok rzeźb i obrazów. Zdjęcia robione tego dnia w muzeach trafiają do sieci. Łącznikiem akcji w jest hasztag #MuseumSelfie.

Również w Polsce Museum Selfie Day zyskało fanów, Taką akcję od 2015 roku organizuje krakowskie Muzeum Narodowe. Krakowskie muzeum dodatkowo zmodyfikowało akcję, do robienia selfie zachęcając także... dzieła sztuki. W przygotowanej w Krakowie galerii selfie można znaleźć rzeźby czy postacie z obrazów robiące sobie zdjęcie smartfonem.
R E K L A M A
banner
Instytucje kultury liczą, że dzięki akcji Museum Selfie Day przyczynią się do popularyzacji sztuki i zbiorów muzealnych na całym świecie.

W olsztyńskim zamku selfie będzie można robić na wystawach w salach gotyckich i barokowych: Mikołaj Kopernik – mieszkaniec olsztyńskiego zamku, Olsztyńskie muzealia w Polsce i na świecie, Luterańskie epitafia i portrety upamiętniające. Obok wybranych obiektów będą stały plansze z informacjami, ciekawostkami o tych dziełach sztuki.

W związku z akcją muzeum organizuje konkurs na selfie z muzeum. Zdjęcia można wysyłać na muzealny Facebook, Instagram lub na adres: wydawnictwa@muzeum.olsztyn.pl. Najlepsze prace wyłoni specjalna komisja. Nagrody czekają. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej muzeum: www.muzeum.olsztyn.pl.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.