Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email JM | 2017-01-14 22:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Jak upamiętniać przeszłość?

Olsztyn24
Projekt Krokus w Przedszkolu Językowym Junior Academy | Więcej zdjęć »
W minioną środę (11.01) Weronika Chworak i Klaudia Bielska, uczennice XI Liceum Ogólnokształcącego razem z Joanną Mieszczyńską, ambasadorem Muzeum POLIN w Warszawie, sadziły krokusy w Przedszkolu Językowym Junior Academy w Olsztynie. Odbyły się wspólnie poprowadzone warsztaty dotyczące różnorodności.

Razem z przedszkolakami poszukiwano odpowiedzi na pytanie: czym się różnimy? Jednocześnie rozmawiano na trudne dla dzieci tematy dotyczące wojny.

Przedszkolaki sadziły cebulki kwiatów i malowały kolorowanki. Krokus to symbol pamięci i nadziei. Sadząc kwiaty upamiętniano dzieci pomordowane w czasie II wojny światowej, a każdy uczestnik warsztatów stał się AMBASADOREM PROJEKTU KROKUS.
R E K L A M A
banner
- W styczniu mamy dwa ważne wydarzenia i dwie ważne daty - Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim i Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, przypadające odpowiednio 17 stycznia i 27 stycznia - wyjaśnia Joanna Mieszczyńska. - Projekt Krokus towarzyszył upamiętnieniu tych wydarzeń. Wiosną uczestnicy działań powtórnie spotkają się w przedszkolu i sprawdzą, czy krokusy zakwitły.

Podczas realizacji projektu przedszkole odwiedziła ekipa filmowa TVP3 Olsztyn z dziennikarką Anetą Olender. Maluchy stanęły za kamerą, udzielały wywiadu i wcieliły się w dziennikarzy.

Projekt Krokus realizowany jest przez Holocaust Education Trust Ireland we współpracy z polskim koordynatorem Żydowskiego Muzeum Galicja.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.