Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2017-01-15 09:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 13 z sercem wspiera WOŚP

Olsztyn24
W Gimnazjum nr 13 festyny z sercem na rzecz WOŚP stają się powoli tradycją | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (15.01), już po raz 25. na terenie Polski gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na przestrzeni lat ta akcja charytatywna osiągnęła taki rozmiar, że tradycyjna orkiestrowa niedziela rozpoczyna się parę dni wcześniej, by móc zebrać jak najwięcej środków na pomoc medyczną (w ramach tegorocznego, jubileuszowego finału kwesta odbywa się na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom).

Taka sytuacja od kilku lat powtarza się również w Olsztynie. Pierwsze imprezy w ramach obecnej edycji WOŚP miały miejsce już 7 stycznia, a na terenie olsztyńskich szkół w minionym tygodniu odbyły się koncerty i kiermasze.

Jedną ze szkół, które regularnie włączają się do orkiestrowego grania jest Gimnazjum nr 13 usytuowane na Pieczewie. Ta jednostka oświatowa organizuje festyny charytatywne z szeregiem atrakcji mających zachęcić ich uczestników do ofiarowywania datków.
R E K L A M A
banner
Na czwarty taki festyn, odbywający się każdorazowo pod hasłem „Sercem z ludźmi”, gimnazjum we współpracy z Radą Osiedla Pieczewo i licznymi partnerami zaprosiło olsztynian wczoraj (14.01) do budynku szkoły. Dwa jego piętra wypełniono licznymi atrakcjami, zaś na szkolnej sali gimnastycznej zaprezentowano pokazy sportowe i występy taneczne.

Można było m.in wysłuchać koncertu uczniów; skorzystać z dobrodziejstw studia paznokci i masażu; „wyżyć się” malarsko; uzupełnić wiedzę z pierwszej pomocy przedmedycznej dorosłych i dzieci; zrobić sobie zabawne zdjęcie w fotobudce; pomyszkować na kiermaszu rzeczy ciekawych, pięknych i przydatnych; zagrać w tenisa stołowego; spróbować zapasów sumo w piłkarskim entourage'u i szermierki; zerknąć do japońskiego zakątka lub spróbować swych sił grając w sportowe gry komputerowe.

Dla spragnionych odpoczynku przygotowano także słodkie małe co nieco i coś na ząb. Wszystko to dostępne za wsad do orkiestrowej puszki.

Te i inne atrakcje uwieczniliśmy na zdjęciach i relacji wideo z festynu. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Festyn „Sercem z ludźmi” w Gimnazjum nr 13 w Olsztynie 2017

»

14-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.