Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2017-01-27 18:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Krajowa Administracja Skarbowa powstanie za miesiąc

Olsztyn24
Gospodarze spotkania | Więcej zdjęć »
Za nieco ponad miesiąc w Polsce zacznie działać Krajowa Administracja Skarbowa. O zmianach, jakie w związku z tym nastąpią oraz ich skutkach dla podatników i nie tylko rozmawiano dzisiaj (27.01) w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie podczas konferencji prasowej z udziałem Iwony Smolińskiej - p.o. dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, Agnieszki Szablak, p.o. dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie i Dariusza Postka, dyrektora Izby Celnej w Olsztynie.

W związku z powstaniem KAS od 1 marca bieżącego roku przestaną odrębnie działać mające wejść w jej skład Administracja Podatkowa (16 Izb Skarbowych i 400 Urzędów Skarbowych), Służba Celna (16 Izb Celnych, 45 Urzędów Celnych i 143 Oddziały Celne) oraz Kontrola Skarbowa (16 Urzędów Kontroli Skarbowej i 8 Zamiejscowych Ośrodków Urzędów Kontroli Skarbowej). W nowej strukturze znajdą się wszystkie dotychczasowe izby i urzędy skarbowe, natomiast nowych będzie 16 Urzędów Celno-Skarbowych + 45 Delegatur UCS + 143 oddziały celne.

Jak zaznaczyli gospodarze spotkania, zmiana ta jest podyktowana głównie potrzebą zwiększenia efektywności działań funkcjonariuszy i urzędników, którzy w ramach dotychczasowych struktur często powielali swoje zadania. Dzięki wprowadzeniu jednolitych przepisów i udostępnieniu sobie nawzajem systemów informatycznych, praca ma być wydajniejsza, szybsza i łatwiejsza.
R E K L A M A
banner
W KAS docelowo ma pracować blisko 2,5 osób. Oznacza to, że z pracą będą musiały pożegnać się osoby, które nabyły prawa emerytalne. Miejsca nie będzie też dla tych, którzy współpracowali ze służbami bezpieczeństwa PRL. Pozostali urzędnicy i celnicy nie muszą obawiać się zwolnień.

Jaki wpływ powstanie KAS będzie miało na zwykłego olsztynianina? Niewielki (szczegółowy opis zmian przedstawiono na diagramach ilustrujących ten artykuł). Więcej informacji dostępnych jest również w zapisie wideo dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~ / 2017-01-28 12:32
TO CO SIE ZMIENI =nie zakres kompetencji,nie liczba urzędów-to co nazwa?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa ws. zmian w administracji skarbowej

»

27-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.