Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-04-19 15:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Flipy i backflipy w Biskupcu

Olsztyn24
 
Najlepsi, najsprawniejsi, najefektowniejsi freerunnerzy znów przyjadą do Biskupca, który zmieni się w weekend w stolicę miejskiej akrobatyki.

Zawody Biskupiec 3Run Challenge 5 rozpoczną się o godz. 16 w miejskiej hali sportowej w najbliższą sobotę. Dzień wcześniej rozpocznie się Biskupiec Jam 8, który potrwa do niedzieli. To coroczne spotkanie zawodników. W piątek przewidziane są wspólne warsztaty prowadzone przez grupę Exeo Poland w parku miejskim na specjalnym torze. Freerunerzy będą biegać, skakać, lądować, rolować, ćwiczyć szybkość, precyzję, mobilność, rozciąganie i siłę na świeżym powietrzu. Zawodnicy nocują do niedzieli w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, gdzie mi.in. oglądają wspólnie filmy poświęcone miejskim ewolucjom. Na Biskupiec Jam nawiązują się przyjaźnie, a sportowcy przyjeżdżają tu corocznie, zawsze chwaląc atmosferę panującą w Biskupcu.

Sobotnie (22.04) zawody są popisem umiejętności światowej i polskiej czołówki freerunnerów. Na torze stworzonym w hali widowiskowej m.in. z palet, skrzyń, drążków, rusztowań mogą błysnąć szybkim i efektownym pokonaniem przeszkód. Nie brakuje salt, fikołków, stania na rękach i innych figur. Najefektowniejszy trik nagradzany jest oddzielna nagrodą. Występom towarzyszą okrzyki i brawa zawsze żywo reagującej na popisy zawodników publiczności.
R E K L A M A
banner
Jest to największy w Polsce i jeden z większych w Europie zlot freerunnerów. Organizatorzy spodziewają się ponad 200 uczestników z Polski i zagranicy. Swój udział potwierdzili już uczestnicy z Łotwy, Danii, Litwy, Szwecji, Norwegii i Czech.

Organizatorem wydarzenia jest Biskupiecka Federacja Sportu, Bc3RUN, Burmistrz Biskupca oraz Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu.

******

Aktualizacja:

Biskupiec 3Run Challange 5 został odwołany. W trakcie piątkowych przygotowań hali sportowej do zawodów jeden z uczestników zlotu zasłabł. Został odwieziony karetką do biskupieckiego szpitala, gdzie zmarł. W związku z tym organizatorzy i uczestnicy postanowili odwołać  zawody.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl