Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Zofia Chrostek | 2017-06-26 22:27 | Rozmiar tekstu: A A A

„Iskierka Nadziei” wystąpiła na przeglądzie w Jezioranach

Olsztyn24
Zespół Iskierka Nadziei na przeglądzie w Jezioranach (fot. Andrzej Marzewski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Amatorski Zespół „Iskierka Nadziei” z Piecek z humorem i radością propaguje kulturę, folklor, zwyczaje, a także gwarę Mazur, Warmii i Kurpi. Członkami Zespołu są seniorzy, którzy aktywnie i kreatywnie spędzają jesień życia przekazując najmłodszym i chroniąc od zapomnienia zanikający folklor.

Zespół zaprosił do wspólnych występów 6 latków ze Zbiorczej Szkoły w Pieckach, z którymi wspólnie wystąpił na XXXIII Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Jezioranach, w niedzielę, 25 czerwca. Dzieci przepięknie zatańczyły tradycyjne ludowe tańce z Regionu Warmii i Mazur - Szota i Pofajdoka.

Występ „Iskierki Nadziei” wraz z Dziećmi spotkał się z wielkim uznaniem i był nagrodzony gromkimi brawami oraz dyplomem. „Iskierka Nadziei” rodzicom dzieci i Ani Gadomskiej, która przygotowała układ taneczny, składa bardzo serdeczne podziękowania. Stanisławowi Czejdo zespół dziękuje za program i oprawę muzyczną.
R E K L A M A
banner
Było to niezwykle wspaniałe przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci członków naszego zespołu.

Zofia Chrostek


Z D J Ę C I A
Komentarze [10]
~ / 2017-06-30 17:27
Jestesciebardzo fajnym zgranemzespołem miło Was ogladac,ajeszcze milej słuchac waszego spiewu i humoresek . Takk trzymac.
~Karla / 2017-06-28 20:29
Witam, zgadzam się z Antonim.Nie tylko taniec ale i rekwizyty, baner,scenografia,, stroje naprawdę robiło wrażenie. Ta kreatywna grupa SENIORÓW i DZIECI była WSPANIAŁA!!! Oglądam z przyjemnością.
~Antoni / 2017-06-28 19:28
Podobał mi się Wasz występ, był bardzo urozmaicony. Taniec dzieci i jednej pary Seniorów robiły wrażeni.
~Jula / 2017-06-27 23:56
Panie, a skąd macie takie ładne koszyczki? wianuszki? ogólnie prezentuje się ciekawie i pomysłowo, wyglądacie mega. Tak trzymać. Mogło być więcej Panów. Pozdrowionka! Jula
~poznaniak / 2017-06-27 23:40
witajcie! ale pięknie przystrojone koło rowerowe, przypomina mi to dzieciństwo, właśnie takim się bawilem aż mi dech zaparło i ciepło się pod sercem zrobiło. Kto o tym pamięta? Teraz komputery a kiedyś takie koła lalki szmaciane i człowiek był szczęśliwy. Dobrze się was ogląda, Pozdrawiam, Poznaniak
~Janek / 2017-06-27 22:54
Iskierki daliście na przeglądzie czadu....miło się was oglądało i słuchało byłem , widziałem i podziwiałem WAS i DZIECIAKI Wasz Fan Janek
~kola / 2017-06-27 22:48
Halo, witam i serdecznie pozdrawiam. Wyglądacie ładnie. Robicie dobrą robotę krzewiąc folklor.A jaki pomysłowy baner i jesteście jedyni ,którzy dumnie maszerujecie z banerem, Bardzo to mi się podobało-gratuluję!!! KOLA
~annaz łowicza / 2017-06-27 22:23
Witam, pięknie, radośnie i kolorowo się prezentujecie a wianuszki mega super. Kochani Seniorzy tylko wam pozazdrościć idei kultywowania folkloru z taką gracją i jeszcze przekazujecie dzieciom, COŚ WSPANIAŁEGO, Zasługujecie na wielkie uznanie, chylę czoło i pozdrawiam .ANIA Z ŁOWICZA
~Vip / 2017-06-26 23:01
Super wyglądacie, aż miło popatrzeć, dzieciaki jakby są okrasą Fajnie, ze przekazujecie historię młodym, coś wspaniałego.Jestem pełen podziwu. VIP
~uczestnik / 2017-06-26 22:47
Pięknie wygląda Zespół "ISKIERKA NADZIEI" wielka szkoda, że niema tańczących dzieci, A zatańczyli SUPER BYLEM I WIDZIAŁEM.Tym bardziej , ze to była ich premiera.i jak one to przeżywali ojojoj!!! A Iskierki jak zwykle na piątkę. Pozdrawiam.