22:00 19 kwietnia 2024 Imieniny: Adolfa, Leona

Rafał Bieńkowski | 2017-08-07 12:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Łukasz Dudko trzecim zawodnikiem Memoriału Stanisława Królaka

Podium w Radzyminie | Więcej zdjęć »

Kolarze Michelin Bloomnet Team zajęli aż cztery miejsca na podium podczas weekendowych wyścigów w Warszawie i Radzyminie.

W niedzielę, w stolicy, rozegrano już ósmą edycję Memoriału Stanisława Królaka. Oprócz zawodowców, na trasie tradycyjnie stanęli też amatorzy. Znakomite trzecie miejsce zajął wśród nich Łukasz Dudko, który 24-kilometrową trasę pokonał w czasie 00:37:24. Wszystko rozegrało się dopiero na finiszu, dlatego różnice w pierwszej „trójce” były niewielkie. Wyścig wygrał Peter Nowacki (Ośka Warszawa - 00:37:21) przed swoim kolegą z teamu Marcinem Kobiałką (00:37:23). 12. miejsce zajął kolejny zawodnik MBT Sylwester Matusiak.

Walki nie zabrakło też dzień wcześniej w Radzyminie, gdzie rozegrano kolejny wyścig cyklu Cisowianka Road Tour. Tam w kategorii pro open 5. miejsce zajął Sylwester Matusiak (02:42:32.54), a 6. był Patryk Badura (02:42:32.67). Dało im to jednocześnie pierwsze i drugie miejsce w M30. Kazimierz Mydło, który startował w M60 i był najlepszy w gronie rówieśników, zajął z kolei 12. lokatę w kategorii ½ pro open.

- Ściganie było wyjątkowe, bo fragmenty szutrowe nie są zbyt często spotykane na wyścigach szosowych. Najbardziej oberwał sprzęt i to właśnie przebite gumy zrobiły największą selekcję w peletonie. Najważniejszą sprawą było więc odpowiednie dobranie opon, ciśnienia oraz umiejętne omijanie kamieni i dziur - mówili po wyścigu kolarze olsztyńskiego teamu.