Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2017-08-16 21:47 | Rozmiar tekstu: A A A

KOD zorganizował kolejną demonstrację w Olsztynie

Olsztyn24
Protestujący spotkali się przed budynkiem Sądu Rejonowego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie odbyła się dzisiaj (16.08) demonstracja ph. „Łańcuch światła trwa - patrzymy władzy na ręce”, zorganizowana przez Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Łańcuch światła zapoczątkowany został 16 lipca tego roku po apelu Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Demonstracje społeczne odbyły się na terenie całego kraju, a miały na celu zobrazowanie ogromu sprzeciwu wobec planowanych przez partię rządzącą zmian w sądownictwie.

Także dzisiaj uczestnicy protestu podnosili między innymi ten temat, jak również planowane zmiany w ustawie medialnej oraz przedkładali przykłady „brutalizacji życia społecznego” i dążenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości do wprowadzenia w Polsce dyktatury mimo braku poparcia społecznego.
R E K L A M A
banner
Podczas zgromadzenia zbierano również podpisy w sprawie delegalizacji ONR.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [15]
~To Walerek O. tez tam bywa ??? / 2017-08-19 09:35
Juz nigdy nie podam mu reki i nie pojade na biesiade
~Dlaczego oni nie podskakują / 2017-08-19 09:30
Kiedyś POdskakiwali i palili świece o godz. 21,00 w godzinę Wieczornego Anioła Pańskiego.
~Anna / 2017-08-18 18:35
Kiedy patrzę na te osoby stojące pod sądem, na aktorów z teatru Jaracza, na przedstawicieli mniejszości ukraińskiej, to myślę - że nie ma tam nikogo komu zależy na mojej ojczyźnie. Jedni robią sobie kampanie wyborcze, inni idą z głupoty, jeszcze inni w obronie swoich emerytur, część z głupoty i niewiedzy. Smutny widok i smutne refleksje.
~abc / 2017-08-18 14:18
A czy odbywają się manifestacje anty-KOD?
~Ob.Piszczyk / 2017-08-18 14:06
Bez Waleriana O. protest nie jest ważny.
~qwert / 2017-08-18 08:14
Mało młodych ludzi bo młodzi ludzie potrafią korzystać z internetu i dowiedzieć się kto stoi za KODem i tym całym cyrkiem. Dlatego przychodzą tylko starsze osoby bo nie mają dostępu do informacji i można nimi łatwo manipulować.
~wot / 2017-08-17 20:34
Nie byłem na manifestacji, bo nie wiedziałem o niej. Teraz, każdego 16 dnia miesiąca, o godz. 19. będę pod gmachem sądu. Wcześniej sprawdzę potwierdzenie w zakładce Redakcji Olsztyn 24 - Co? Gdzie, Kiedy? Do zobaczenia.
~Tokyo / 2017-08-17 20:33
Moja sąsiadka, zona UB-eka jak zwykle w pierwszym rzędzie. Wstydziłbym się stać między tymi ludźmi.
~MARK / 2017-08-17 18:02
Jestem bardzo zasmucony spadającą frekwencją na naszych KOD-owych spotkaniach, tak małe jest zaangażowanie młodych obywateli. Stałą frekwencję robią emeryci, studenci Uniw. 3-wieku, niepełnosprawne staruszki które dochodzą do nas o kulach!!!. Gdyby nie oni- byłoby pustawo Młodzi-dołączcie do nas 16 września godz 19-walczymy o Waszą lepszą przyszłość, demokrację Kolejne miesiące też 16 godz 19-spotykamy się pod sądem
~Aktualny / 2017-08-17 16:45
Garstka ludzików... jeszcze kilka razy i spokój :-)
~Redakcja Olsztyn24 / 2017-08-17 14:16
Informacja o terminie protestu była dostępna na naszych łamach w zakładce "Co?Gdzie?Kiedy?". Można w niej znaleźć informacje o wielu innych wydarzeniach mających się odbyć w Olsztynie i regionie. Zapraszamy do lektury.
~PRECZ Z KOMUNĄ / 2017-08-17 13:07
DZieci pokomunistyczne i starzy komunisci
~kaczorek / 2017-08-17 12:38
gdzie była informacja o manifestacji, ja i wiele innych osob nic o tym nie wiedzialo, a bylibysmy napewno
~Jerzy Dramowicz / 2017-08-16 23:50
Dziękuję bardzo 104 osobom, za złożenie podpisu pod wnioskiem o delegalizację ONR.
~malo liczna demonstravja / 2017-08-16 23:29
oj cos malutko osob na tej demonstracji