Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Iwona Bolińska-Walendzik/D. | 2017-08-18 19:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Afrykańscy bibliotekarze gościli w WBP

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Starym Ratuszu WBP | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie gościła dzisiaj (18.08) bibliotekarzy z Afryki. W drodze na Światowy Kongres IFLA 2017 pracownicy afrykańskich bibliotek odwiedzają europejskie biblioteki na Litwie oraz 2 polskie - w Grodzisku Mazowieckim oraz w Olsztynie.

Szesnaścioro gości z Algierii, Ghany, Ugandy, Namibii, Republiki Południowej Afryki, Tanzanii i Zambii – ambasadorów zmiany w swoich lokalnych środowiskach odwiedziło Olsztyn w ramach programu YALI 2017 (Young African Library Innovators). Towarzyszyli im organizatorzy wizyty: cztery osoby z Litwy, działające w międzynarodowej organizacji EIFL, oraz przedstawiciel Fundacji Billa i Melindy Gates, wspierającej rozwój bibliotek publicznych z różnych części świata – Darren Hoerner.

Spotkanie było okazją do wymiany bibliotekarskich doświadczeń i dobrych praktyk między bibliotekarzami WBP a zaproszonymi gośćmi, dyskusji o roli bibliotek we współczesnym świecie w duchu wielokulturowości i globalnej współpracy bibliotekarzy na rzecz podniesienia standardów usług świadczonych dla mieszkańców naszych regionów. W planie wizyty było również zwiedzanie olsztyńskiej starówki i wspólna kolacja.
R E K L A M A
banner
Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions) to najważniejsze i największe wydarzenie poświęcone bibliotekarstwu organizowane przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich. Każdego roku gromadzi kilka tysięcy uczestników z różnych krajów w innym zakątku świata, np. Helsinkach czy Puerto Rico.

Tegoroczny kongres odbędzie się we Wrocławiu w dniach 19-25 sierpnia. Wśród ponad 3,5 tys. osób, które będą wymieniać się doświadczeniami w stolicy Dolnego Śląska, znajdą się także 2 osoby reprezentujące WBP w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wizyta afrykańskich bibliotekarzy w WBP

»

20-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl