Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-08-21 11:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmiński kamishibai

Olsztyn24
Spektakl odbył się w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbył się sobotniego (19.08) wieczoru pokaz „Warmiński Kamishibai”. Powarsztatowy pokaz był zwieńczeniem ubiegłotygodniowych warsztatów prowadzonych w MOK przez Stowarzyszenie Scena Babel ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

W projekcie „Warmiński Kamishibai” wzięło udział dziesięć osób. Przez cztery dni wraz z prowadzącymi warsztaty aktorkami Białego Teatru przygotowywały zaprezentowany w sobotę spektakl „W kolejce do całowania” opisany jako warmińsko-mazurskie opowieści w japońskim teatrze obrazkowym, osnute muzyką i pieśniami ludowymi naszego regionu.

Historię wybrano dzięki wieloletnie współpracy Sceny Babel z olsztyńskim Towarzystwem Naukowym Pruthenia. Pochodzi ona z Prusinowa w gminie Piecki.
R E K L A M A
banner
Spektakl jest pierwszym etapem projektu, którego finał odbędzie się w październiku z wykorzystaniem gigantycznego kamishibai w rozmiarze 2 na 4 metry.

Projekt dofinansowano ze środków finansowych Samorządu Miasta Olsztyna.

******

Teatr kamishibai - tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, które wysuwa się z małego drewnianego parawanu (butai).

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl