Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-08-21 17:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek spotkał się z kombatantami

Olsztyn24
Gustaw Marek Brzezin uhonorował zebranych seniorów (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (21.08) odbyło się ostatnie pod przewodnictwem marszałka województwa posiedzenie Warmińsko-Mazurskiej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Gustaw Marek Brzezin uhonorował zebranych seniorów oraz podziękował za wieoletnią współpracę i aktywność osobom zaangażowanym w pomoc środowiskom kombatanckim.

Aż łza kręci się w oku – mówił marszałek Brzezin. – To był ogromny przywilej i honor – móc obcować, zaprzyjaźniać się i opiekować osobami, które walczyły i cierpiały za naszą ojczyznę. Podczas ostatnich ośmiu lat udało nam się poznać i zintegrować to środowisko. Kombatanci to wspaniały przykład wspólnoty, której fundamentem jest troska o kraj i współobywateli. Mam nadzieję, że dalej będziemy partnerami – w końcu służba mieszkańcom regionu to główna rola samorządu każdego szczebla.

Rada funkcjonowała pod opieką samorządu województwa od 2010 roku. W jej szeregach znaleźli się przedstawiciele wiodących organizacji kombatanckich i stowarzyszeń osób represjonowanych funkcjonujących w regionie, a także działających na rzecz tych środowisk.
R E K L A M A
banner
Rada liczyła 32 członków z 15 organizacji oraz sześciu członków honorowych. Do jej zadań należało rozpoznanie i rozwiązywanie problemów dawnych żołnierzy i więźniów, a także integrowanie tej społeczności. Z jej inicjatywy uruchomiono program „Szpitale Przyjazne Kombatantom”. Włączała się również w organizowanie Dnia Weterana, dbała o transport i warunki uczestnictwa kombatantów podczas obchodów rocznic i narodowych świąt.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Były rakietowiec -19 drt Morąg / 2017-08-23 18:19
Miło widzieć p.pułkownika Marcina Kusa. Dalszych lat w zdrowiu i pełnej aktywności. Takich przełożonych pamięta się do końca życia.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl