Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-08-22 18:29 | Rozmiar tekstu: A A A

W weekend rozegrano regaty „O Błękitną Wstęgę Jeziora Dadaj”

Olsztyn24
Regaty „O Błękitną Wstęgę Jeziora Dadaj” | Więcej zdjęć »
W sobotę i niedzielę (19-20.08) w Biskupcu rozegrano Regaty Żeglarskie „O Błękitną Wstęgę Jeziora Dadaj”. Regaty przeprowadzono już po raz dwudziesty czwarty.

- Atmosfera na tych regatach jest radosna, chociaż w sobotę mieliśmy trudne warunki, padał deszcz. Wszystkie załogi zdecydowały się jednak wypłynąć – mówił komendant hufca ZHP w Biskupcu hm. Krzysztof Kowalski, organizator wydarzenia. – W pierwszy dzień regat mieliśmy więc tzw. long regaty, czyli opływaliśmy najdalej na północ wysunięte wyspy jeziora. W niedzielę ścigaliśmy się bliżej, by z brzegu mogły obserwować nas „szczury lądowe”.

Zwycięstwo – „Błękitną Wstęgę Jeziora Dadaj” wywalczył jacht „Gosia” (załoga Andrzej Przeradzki i Sławomir Romaniuk). Drugie miejsce Madame (Marek Laskowski, Włodzimierz Tomasz Rottke, Krzysztof Gzyl). Trzecie miejsce Szkrabek (Jerzy Urban i Jan Maścianica).
R E K L A M A
banner
- To piękna i chlubna tradycja. Przez te 24 lata uczestnicy naszych regat brali udział z sukcesami w wyścigach w całej Polsce. Mamy tu i żeglarzy pływających od początków tej imprezy, i takich, którzy w tym roku stratowali w nich po raz pierwszy – mówił sędzia główny regat Mariusz Anaszewicz. – Moim zdaniem Dadaj to jedno z najpiękniejszych miejsc do żeglowania na Warmii i Mazurach. To niezatłoczone jezioro, na którym jeszcze można popływać na spokojnie.

W czasie wręczania nagród zwycięzcom burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski gratulował też Krzysztofowi Kowalskiemu, obchodzącemu w tym sezonie 45-lecie żeglowania po Dadaju.

– Przez ten czas był pan dobrym duchem tych wód. Dążył pan do wybudowania infrastruktury, dbał pan by chętnych do nauki żeglarstwa nie brakowało, był przykładem i inspiracją. To dzięki pańskiemu zaangażowaniu możemy spotkać się dziś na XXIV Regatach Żeglarskich o Błękitną Wstęgę Jeziora Dadaj – dziękował burmistrz.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl