Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-08-23 18:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Prawie 30 pieców będzie wymienionych

Olsztyn24
W Olsztynie będzie nieco mniej dymu z kominów
Urząd Miasta Olsztyna zakończył nabór wniosków na dofinansowanie wymiany pieców węglowych. Do ratusza wpłynęło osiem wniosków.

Dotacje na wymianę kotłów i pieców węglowych są częścią Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Olsztyna. Dofinansowaniem objęto wymianę pieców węglowych, które mają być zastąpione nowoczesnym i przyjaznym środowisku systemem ogrzewania lub podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. Beneficjentami mogły być wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz właściciele budynków jednorodzinnych.

Termin naboru wniosków upłynął 16 sierpnia. Ośmiu chętnych wyraziło swoje zainteresowanie propozycją ratusza. Wpłynęło sześć wniosków od wspólnot mieszkaniowych oraz dwa od właścicieli domów jednorodzinnych. Po wstępnej weryfikacji wszystkie zostały zakwalifikowane do dalszego etapu. Teraz urzędnicy sprawdzą szczegółowo przedstawione przez wnioskodawców informacje.
R E K L A M A
banner
Na dotacje na wymianę pieców miasto przeznaczyło 300 tys. zł i wygląda na to, że pieniędzy wystarczy, aby dofinansować wszystkie zgłoszone wnioski. Realizacja programu pozwoli na zlikwidowanie 29 kotłów i pieców opalanych węglem. Wysokość dofinansowania to 50 proc. kosztów związanych z wymianą pieca.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl