11:27 23 kwietnia 2024 Imieniny: Gerarda, Jerzego

UG Dywity | 2017-08-29 22:15 | Rozmiar tekstu: A A A
Sukcesy na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie LZS w Spale

Kolejne medale lekkoatletek z Dywit

Olsztyn24
Sukcesy lekkoatletek z Dywit w Spale (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Worek z medalami przywiozły z XX Ogólnopolskiej Olimpiady LZS zawodniczki GUKS Asy Dywity. Alicja Potasznik zdobyła złoto i srebro, a jej starsza siostra Paulina dwa brązy. Dodatkowo wspólnie z dwie koleżankami wywalczyły dla naszego województwa brąz w sztafecie.

To był wspaniały lekkoatletyczny weekend dla Dywit. W dniach 25-27 sierpnia. na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie LZS w Spale zawodniczki Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Asy Dywity zdobyły aż 5 medali.

- Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, choć nie przygotowywaliśmy się jakoś specjalnie pod zawody w Spale - mówi Szymon Niestatek, trener GUKS Asy Dywity. - Po okresie wakacyjnym odbyliśmy po siedem, osiem treningów i wyruszyliśmy do Spały.

Przerwa wakacyjna najwyraźniej dobrze wpłynęła na formę lekkoatletów z Dywit, bo osiągane wyniki zaowocowały medalami. Alicja Potasznik, młodsza z sióstr zdobyła złoto na 100 metrów i srebro na 200 metrów w kategorii U18, a jej starsza siostra Paulina dwa brązy w biegach na 100 i 200 metrów w kategorii U20. Dodatkowo siostry Potasznik oraz ich koleżanka klubowa Iza Jatkiewicz ,wspomagane Patrycją Adamczyk z Pasłęka, wywalczyły brąz dla reprezentacji województwa w sztafecie 4x400 metrów.
- W sztafecie pobiegła ciekawa drużyna, bo wystąpiły w niej wieloboistka, skoczkini w dal i dwie sprinterki - mówi Szymon Niestatek. - Kto choć raz przebiegł 400 metrów ten wie, że to nie taka prosta sprawa. Emocje były ogromne, a dziewczyny dzielnie walczyły, dały z siebie przysłowiowego maksa i dzięki temu brązowe medale powędrowały do reprezentacji naszego regionu.

Warto podkreślić, że piąte miejsce w skoku w dal na olimpiadzie wywalczyła Iza Jatkiewicz, a z dobrej strony w biegu na 400 metrów pokazał się też Mikołaj Truszczyński.