Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-09-12 13:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczcili strażaków poległych w akcji

Olsztyn24
Również mali pretendenci do strażackiej braci przyszli uczcić pamięć dorosłych kolegów | Więcej zdjęć »
Wczoraj, 11 września, minęła 16. rocznica terrorystycznego zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku, w którym zginęło blisko 3 tys. osób, w tym około 300 ratowników. Od lat w tę rocznicę olsztyńscy strażacy organizują Apel Poległych poświęcony pamięci ratowników, którzy zginęli, niosąc ratunek ofiarom różnych niebezpiecznych wydarzeń. Taka uroczystość odbyła się wczoraj w Olsztynie przy pomniku poświęconym strażakom poległym w akcji.

W apelu udział wzięli strażacy-ochotnicy z Warmii i Mazur. Obecni byli również st. bryg. Mirosław Rutecki - komendant wojewódzki PSP w Olsztynie oraz bryg. Andrzej Górzyński - komendant miejski PSP w Olsztynie. Nie zabrakło także przedstawicieli władz samorządowych, w szczególności marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i starosty olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak. Swojego przedstawiciela przysłał też wojewoda Artur Chojecki. Obecni byli również szefowie lub reprezentanci działających w regionie i Olsztynie służb ratowniczych.

Uroczystość zorganizował Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
R E K L A M A
banner
Więcej na temat uroczystości w zapisie wideo jej przebiegu. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Apel Pamięci strażaków poległych w akcji 2017

11-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl