Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-09-12 23:18 | Rozmiar tekstu: A A A

„Studniówka” Szlachetnej Paczki na starówce

Olsztyn24
Wolontariusze zatańczyli poloneza | Więcej zdjęć »
Na Starym Mieście w Olsztynie odbył się dzisiaj (12.09) happening z udziałem wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. „Studniówka” pomyślana została jako święto wolontariuszy i jednocześnie mobilizacja. Aby skala pomocy mogła osiągnąć poziom równy zeszłorocznemu, wciąż potrzeba co najmniej 13,5 tysiąca ochotników w skali kraju.

Olsztyńskie wydarzenie było jednym z wielu odbywających się dzisiaj na terenie kraju. To ważny moment dla obu organizacji, ponieważ nastąpił czas, kiedy należy zadecydować do ilu rodzin i dzieci dotrze pomoc w tym roku. Wszystko zależy od liczby wolontariuszy.

W tym roku poszukiwanych jest 13,5 tysiąca osób w 900 lokalizacjach. Dzięki nim 18 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl darczyńcy będą mogli wybierać rodziny, dla których przygotują dedykowaną pomoc. Finał, podczas którego pomoc dotrze do rodzin, odbędzie się w weekend 9-10 grudnia (za 100 dni).
R E K L A M A
banner
Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Wartość pomocy materialnej przekazanej potrzebującym w ramach projektu tylko za zeszły rok wyniosła 47 mln zł. Wolontariusze pełnią w programie kluczową rolę, ponieważ docierają do konkretnych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy jest najlepszy. Wolontariusze wspierają także darczyńców, pomagając im przygotować paczki z dedykowaną pomocą dla wybranych przez nich rodzin. Wolontariusze Akademii Przyszłości natomiast przez kilka miesięcy roku szkolnego raz w tygodniu spotykają się z dzieckiem mającym problemy z nauką. Uczą je wygrywać, wzmacniają jego dobre strony i podnoszą jego samoocenę.

Jak zostać wolontariuszem? Do 30 września należy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Następnie z ochotnikiem zostanie przeprowadzona rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję, podpisać umowę i zacząć pomagać.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
„Studniówka” Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w Olsztynie

12-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl