Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-09-13 13:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyła XII Pielgrzymka rowerowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Olsztyn24
Start XII Pielgrzymki Rowerowej do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki | Więcej zdjęć »
Z Olsztyna wyruszyła dzisiaj (13.09) XII Pielgrzymka Rowerowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W 260-kilometrową trasę ruszyło 30. rowerzystów, w tym 15. to młodzież szkolna.

- Jedziemy w intencji pomordowanych w stanie wojennym - mówi Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. - Oficjalnie mówi się o 120 osobach, ale jest ich o wiele więcej, jest dużo bezimiennych, którzy zginęli z rąk UB, MO. Symbolem męczeństwa tego dramatycznego okresu jest błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko i dlatego już od dwunastu lat podążamy do jego grobu w jego urodziny. Ks. Jerzy urodził się 14 września, dlatego wyruszamy dzień wcześniej, żeby zdążyć na urodziny do ks. Jerzego.

Pielgrzymi pojadą tzw. starą trasą warszawską - od Olsztyna przez Butryny, Nidzicę, Działdowo, Mławę z noclegiem w Ciechanowie. Jutro pielgrzymi pojadą do Legionowa, gdzie zostaną objęci policyjną eskortą. Policjanci przeprowadzą rowerzystów ulicami Warszawy do kościoła św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób ks. Jerzego Popiełuszki. Tam uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w mszy świętej.

Start pielgrzymki poprzedziła poranna msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą odprawił abp senior Edmund Piszcz. Na Placu Solidarności, gdzie wyznaczono start, uczestników pielgrzymki żegnali m.in. przedstawiciele kościoła, wojewody warmińsko-mazurskiego, marszałka województwa, starosty olsztyńskiego i NSZZ Solidarność, wspierających wydarzenie.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wojciech Ruciński o XII Pielgrzymce Rowerowej do grobu bł. ks. J. Popiełuszki

13-09-2017

image galeria
Start XII Pielgrzymki Rowerowej do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

13-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl