Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-09-14 21:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie miejskie e-usługi powalczą o europejską nagrodę RegioStars

Olsztyn24
Statuetki konkursu (fot. materiały prasowe organizatora)
Olsztyński projekt znalazł się wśród finalistów RegioStars 2017 - konkursu, w którym wyróżniane są najbardziej inspirujące i innowacyjne projekty regionalne współfinansowane ze środków unijnych.

Spośród 103 zgłoszonych projektów, niezależne jury konkursu, pod przewodnictwem posła do Parlamentu Europejskiego Lamberta van Nistelrooija, wybrało 24 finalistów. Wśród nich są projekty z 20 państw członkowskich oraz jednego kraju sąsiadującego: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Słowenii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Projekty zostały wytypowane w oparciu o cztery kryteria: innowacyjność, wpływ na gospodarkę i społeczeństwo, zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz współpracę partnerską.

Olsztyński projekt związany z oferowanymi przez Urząd Miasta usługami elektronicznymi (e-delaracje, Elektroniczne Płatności Olsztyna) powalczy o nagrodę główną w kategorii CityStar: miasta przechodzące na technologię cyfrową. Zwycięzców konkursu poznamy 10 października, podczas ceremonii wręczenia nagród RegioStars w Brukseli.

W tym roku swoją nagrodę przyznają także internauci. Nagroda Public Choice Award zostanie wręczona razem z innymi podczas ceremonii wręczenia nagród RegioStars.
R E K L A M A
banner
Zachęcamy do oddania głosu na olsztyński projekt. Można to zrobić tutaj www.regiostars.eu/node/247

Oferowane przez Urząd Miasta e-usługi umożliwiają składanie wniosków i deklaracji podatkowych drogą elektroniczną oraz regulowanie należności za pomocą tego samego kanału komunikacji. Serwis e-deklaracje pozwala mieszkańcom Olsztyna na składanie deklaracji związanych z lokalnymi podatkami bez wychodzenia z domu.

W specjalnym portalu zgromadzono formularze związane m.in. z podatkiem od nieruchomości, podatkiem rolnym i leśnym, podatkiem od środków transportowych i tzw. podatkiem śmieciowym. Klient wypełnia interesujący go formularz i przesyła drogą elektroniczną do magistratu, a następnie pracownik urzędu nalicza kwotę, którą trzeba zapłacić. Płatność również można wykonać online za pomocą portalu Elektroniczne Płatności Olsztyna (epo.olsztyn.eu). Dzięki tej platformie nie tylko zapłacimy lokalne podatki, ale też sprawdzimy stan wszystkich swoich należności wobec gminy (np. związanych z wieczystym użytkowaniem gruntów czy mandatami wystawionymi przez Straż Miejską lub przez pracowników Strefy Płatnego Parkowania). Jeśli się okaże, że zalegamy z jakimiś płatnościami, możemy je od razu opłacić online.

Warunkiem niezbędnym do tego, by korzystać zarówno z portalu e-deklaracji, jak i systemu EPO, jest oczywiście posługiwanie się bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Olsztyn
Komentarze [1]
~Tokyo / 2017-09-14 23:44
Kolejne nominacje, kolejne nagrody, bzdurne instytucje, fundacje itd. a Olsztyn zamienia się w najbardziej nieprzyjazne miasto w województwie. Odwrócone tyłem do swoich mieszkańców, kpiące z kierowców tkwiących w olbrzymich korkach, kpiące z turystów (brudne elewacje kamienic, brudne trotuary, pety i psie kupy), kpiące z ludzi poruszających się komunikacją miejską (fatalnie dobrane trasy tramwajowe, likwidacja najbardziej obleganych tras autobusowych ... no i przywrócenie tramwajów). Władze miasta powinny dostać tylko jedno wyróżnienie, tylko w jednej kategorii: ZA NAJLEPIEJ SPARALIŻOWANE MAŁE MIASTO WOJEWÓDZKIE.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl