Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-09-20 17:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Od soboty Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej nie będzie już turbinowym

Olsztyn24
Briefing z udziałem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i dyrektora ZDZiT Jerzego Romana | Więcej zdjęć »
W nocy z piątku na sobotę (22/23 września) nastąpi reorganizacja ruchu na Rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Miasto ogłosiło dzisiaj (20.09) powrót do rozwiązań obowiązujących przed wprowadzeniem ronda turbinowego.

- Od początku obserwowaliśmy zachowania kierowców, śledziliśmy statystyki dotyczące liczby przejeżdżających samochodów, sprawdzaliśmy, jak zmiany wpłynęły na bezpieczeństwo osób korzystających zarówno z ronda, jak i z okolicznych ulic - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - W ostatnim czasie zwróciłem się do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o ponowne przeanalizowanie sytuacji. Mając na uwadze wyniki oraz wsłuchując się w głos mieszkańców, zdecydowałem o wprowadzeniu w nocy z piątku na sobotę organizacji zbliżonej do tej, jaka miała miejsce przed rozpoczęciem prac na ulicy Pieniężnego.

Tymczasowa organizacja ruchu na Rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej została wprowadzona w pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem prac przy przebudowie ul. Pieniężnego oraz budowie nowego mostu św. Jakuba. Rozwiązanie to miało uporządkować ruch po rozpoczęciu prac.

Na decyzję o rezygnacji z ronda turbinowego wpłynęło kilka czynników, między innymi prace związane z modernizacją i przebudową kolejnych ulic - Partyzantów i Leonharda oraz z budową węzła przesiadkowego przy dworcu; powrót studentów oraz zbliżająca się zima. Nie bez znaczenia są też policyjne statystyki, z których wynika, że liczba wypadków i kolizji na samym rondzie się zmniejszyła (kwiecień - koniec sierpnia 2016 - 24 zdarzenia; kwiecień - koniec sierpnia 2017 - 14 zdarzeń), jednak na ul. Artyleryjskiej znacząco się zwiększyła (kwiecień - koniec sierpnia 2016 - 9 zdarzeń; kwiecień - koniec sierpnia 2017 - 50 zdarzeń).
R E K L A M A
banner
Na decyzję wpłynęła też opinia mieszańców. Podczas przeprowadzonego pod koniec maja badania w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim opowiedzieli się za zmianą organizacji ruchu (58 proc. za przywróceniem poprzedniej organizacji, 36 proc. za pozostawieniem obecnej oraz 7 proc. bez wyrobionego zdania).

Równolegle do wprowadzanych zmian trwają prace związane z przygotowaniem przebudowy ronda. Dodane zostaną prawoskręty z ul. Artyleryjskiej w Bałtycką i z Schumana w Grunwaldzką. Dzięki temu ruch w tym miejscu będzie odbywać się sprawniej, a bezpieczeństwo użytkowników powinno się zwiększyć.

Więcej na ten temat w zapisie wideo briefingu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~ / 2017-09-20 21:07
Dlaczego nikt nie powie wprost, że to rondo zostało źle zaprojektowane i konieczna jest radykalna przebudowa? Rondo ulic Dworcowej i Piłsudskiego, identyczne pod względem krzyżujących się ulic i intensywności ruchu, jest bezpieczne.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Briefing prezydenta Olsztyna ws. Ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

»

20-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl