Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-09-21 16:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień bez samochodu w Olsztynie już jutro

Olsztyn24
 

Choć raz w roku, przez dobę, zapomnijmy o samochodzie i wybierzmy inny środek transportu. Miasto zachęca do włączenia się w europejską inicjatywę promującą postawy proekologiczne.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - ogólnoeuropejska kampania, której celem jest promowanie komunikacji zbiorowej, rowerów oraz ruchu pieszego. Zwieńczeniem tygodnia jest przypadający w piątek (22.09) Dzień bez Samochodu. Jego zadaniem jest zwrócenie uwagi na wysoką emisję dwutlenku węgla w miastach, będącą wynikiem nadużywania samochodu jako indywidualnego środka transportu.

- Tego dnia zachęcamy kierowców do pozostawienia samochodu w garażu - mówi Aneta Aszpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna. - W zamian proponujemy skorzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Każdy właściciel pojazdu, który zrezygnuje z podróży własnym samochodem, będzie mógł poruszać się po Olsztynie za darmo. Jedynym warunkiem będzie posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.
R E K L A M A
banner
W obchody Dnia bez Samochodu, w ciekawy sposób, włącza się Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Do swojej akcji zaprosiła przedstawicieli Urzędu Miasta Olsztyna, olsztyńskiego WORD-u oraz Stowarzyszenia 4R.

- Chcemy pokazać mieszkańcom, że ulicami naszego miasta możemy się przemieszczać inaczej niż samochodem - wyjaśnia rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, podkom. Krzysztof Wasyńczuk. - W piątek, o 7.00 rano przedstawiciele miejskich jednostek wyruszą ze skrzyżowania ulic Sikorskiego - Wilczyńskiego, by różnymi środkami lokomocji dostać się pod ratusz. Patryk Pulikowski - rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna wsiądzie do tramwaju. W tym samym czasie Dariusz Stecki - prezes Stowarzyszenia 4R, razem z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie mł. asp. Marcinem Staśkiewiczem i innymi rowerzystami wystartują rowerami wyznaczonymi ścieżkami, a Marcin Kiwit - przedstawiciel olsztyńskiego WORD-u nadzorujący egzaminatorów, wspólnie ze mną pojedzie oznakowanym radiowozem.

Akcję policji zakończy briefing prasowy z uczestnikami przedsięwzięcia oraz podsumowanie czasów, w jakich wspomniane osoby przemieściły się pod urząd.
Olsztyn
Komentarze [1]
~Andrzej S. / 2017-09-21 21:02
Olsztyn powinien zostać i tak zamknięty dla samochodów całkowicie. Jest to w tej chwili jedna wielka ,,dziura'' na Polski . Ulica Towarowa , Leoncharda i wjazd do miasta od strony Barczewa to bezdroża Afryki ---wykopy ,rowy , błoto i ogólny syf . A pani Aszpaderska proponuje jazdę komunikacją miejską za darmo !!!!!!! wstyd i dziadostwo !!!! Autobus miejski z ul. Cementowej do centrum o godz. 16..... jedzie 3 i pół godziny ... Życzę pani dyrektor milutkiej jazdy !!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl