Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-09-21 17:38 | Rozmiar tekstu: A A A

„Świat w Walizce” Krzysztof Górski zaprezenuje jutro w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Fotografia autorstwa Krzysztofa Górskiego
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (22.09), o godzinie 17.00, do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy pt.: „Świat w walizce” Krzysztofa Górskiego.

„Świat w Walizce” to zaproszenie Krzysztofa Górskiego − podróżnika, fotografa i kucharza, do wspólnej wyprawy przez Azję i Afrykę.

Głównym motywem tej wystawy jest plemię Apatani, które pierwszy kontakt z cywilizacją nawiązało dopiero w 1947 roku. Wytatuowane twarze kobiet oraz charakterystyczne kamienie osadzone w nosie stanowią o wyjątkowości tych ludzi i ich unikalnej kulturze. Tuż obok nich zamieszkują inne bardzo barwne plemiona takie jak Ashi, Naschi i Conjag.
R E K L A M A
banner
Krzysztof Górski zabierze nas też na kontynent afrykański. Plemię Himba zamieszkujące teren, na który prawie nie spada ani jedna kropla deszczu. To najbardziej wysunięty na południe kraj - Namibia. Woda służy tylko do picia. Do mycia plemię to wykorzystuje mieszankę tłuszczu i glinki, którą pokrywają swoje ciała.

Kolejnym miejscem, do którego nas zabiera autor jest Iran − kraj serdecznych, uśmiechniętych, ale przede wszystkim najbardziej gościnnych ludzi, jakich spotkał podczas swoich podróży.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl