Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-09-22 15:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Film „Cicha Noc” z szansą na Złote Lwy

Olsztyn24
Spotkanie na temat filmu (fot. UM)
Owacyjnie przyjęto na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych debiut fabularny Piotra Domalewskiego „Cicha Noc”, którego zdjęcia, plenery i wnętrza realizowano na Warmii. Film został dofinansowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Na galowy pokaz konkursowy stawiła się w komplecie ekipa twórców, aktorów, producentów oraz koproducentów. Wśród nich m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i szef Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego Bogumił Osiński.

Wyjątkowo liczną ekipę zaproszono na scenę i zaprezentowano publiczności w liczącej tysiąc miejsc oraz wypełnionej po brzegi sali Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie odbywają się galowe pokazy konkursowe.
R E K L A M A
banner
Według opinii krytyków i festiwalowej publiczności „Cicha Noc” to film wybitny, zasługujący na najwyższe trofeum w wydarzeniu, które obecnie trwa na Pomorzu. Na konferencji prasowej komplementowano reżysera za stworzenie wiarygodnej i przekonywującej dojrzałej opowieści, aktorów (m.in. Dawida Ogrodnika, Arkadiusza Jakubika, Agnieszkę Suchorę, Tomasza Ziętka i Tomasza Schucharda) za znakomitą grę, a Piotra Sobocińskiego juniora za zdjęcia.

Czy tego samego zdania będzie dziewięcioosobowe jury, pracujące pod przewodnictwem Jerzego Antczaka i komu przypadną Złote Lwy, dowiemy się w sobotę 23 września. W Konkursie Głównym Festiwalu o Złote Lwy walczy 17 filmów. W tym aż osiem debiutów.

Ogólnopolska premiera „Cichej Nocy” odbędzie się 24 listopada, prapremierę zaplanowano na kilka dni przed tym terminem w Olsztynie.

Film opowiada historię rodzinnej wigilii na warmińskiej wsi. Główny bohater, 27-latek Adam (Dawid Ogrodnik), wraca na wieś z emigracji, aby zebrać pieniądze na rozkręcenie własnego interesu za granicą. Jest to opowieść realistyczna, stanowiąca swego rodzaju fotografię socjologiczną społeczności małej osady.

Wszystkie zdjęcia, plenery i wnętrza realizowano na Warmii. Materiał zdjęciowy powstał w niecałe 30 dni, od lutego do kwietnia 2017 roku.

Film został dofinansowany z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego jako jedyny projekt fabularny spośród filmów aplikujących o takie dofinansowanie.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl