Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-09-23 13:04 | Rozmiar tekstu: A A A

„Świat w walizce” Krzysztofa Górskiego

Olsztyn24
Krzysztof Górski i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła wczoraj  (22.09) olsztynian do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy pt.: „Świat w walizce” Krzysztofa Górskiego. Wystawa ta to zaproszenie autora − podróżnika, fotografa i kucharza, do wspólnej wyprawy przez Azję i Afrykę.

Głównym motywem wystawy jest plemię Apatani, które pierwszy kontakt z cywilizacją nawiązało w 1947 roku. Wytatuowane twarze kobiet oraz charakterystyczne kamienie osadzone w nosie stanowią o wyjątkowości tych ludzi i ich unikalnej kulturze. Tuż obok nich zamieszkują inne bardzo barwne plemiona takie jak Ashi, Naschi i Conjag.

Krzysztof Górski za pomocą fotografii zabrał uczestników wernisażu połączonego z rozmową na temat wrażeń z podróży również na kontynent afrykański i zapoznał z plemieniem Himba zamieszkującym teren, na który prawie nie spada kropla deszczu. To najbardziej wysunięty na południe kraj - Namibia. Woda służy tylko do picia. Do mycia plemię to wykorzystuje mieszankę tłuszczu i glinki, którą pokrywają swoje ciała.
R E K L A M A
banner
Kolejnym miejscem jego podróży był Iran − kraj serdecznych, uśmiechniętych, ale przede wszystkim najbardziej gościnnych ludzi, jakich spotkał podczas swoich podróży.

Wystawa potrwa do 4 października.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu spotkania z Krzysztofem Górskim, które wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Świat w walizce” Krzysztofa Górskiego

22-09-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl