Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-09-25 22:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Kozłowska i Malgrem – kilka trafień zadecydowało o awansie

Olsztyn24
Szablistki w Koninie
W miniony weekend (23-24.09) odbył się w Koninie Puchar Europy kadetów w szabli (roczniki 2001-2003). Na turniej przyjechały reprezentacje narodowe z 14 krajów. Najliczniejsze z USA - 40 zawodników, Rosji - 34 i Włoch - 31. Do szerokiej kadry narodowej Polski powołano 87 szablistów, w tym 10 z UKS Hajduczek Olsztyn. W sumie na planszach rywalizowało 255 szermierzy.

- Cieszy, że nasze wyniki w turniejach zostały zauważone przez trenerów kadry. Tak licznej grupy z naszego klubu na Pucharze Europy jeszcze nie było - komentuje Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek.

Zawody zostały przeprowadzone według formuły, w której po pierwszej grupie z rywalizacji opadało 20-30 proc. zawodników. Po drugiej do fazy play off kwalifikowało się 64 najlepszych szablistów.
R E K L A M A
banner
Jako pierwsi rywalizowali chłopcy. W reprezentacji Polski znaleźli się zawodnicy Hajduczka: Mikołaj Jurkiewicz, Piotr Kozłowski, Filip Kusak, Oskar Kusak i Krzysztof Rychta. Do drugiej fazy grupowej awansował jedynie Rychta. Niestety, w drugiej grupie nie wygrał żadnej walki i odpadł z turnieju.

- Oczywiście, patrząc na miejsca chłopaków można wyciągnąć wnioski, że nie poszło im najlepiej - mówi Adam Sobczyk. - Jednak trzeba brać pod uwagę fakt, że do Polski przyjechali najmocniejsi zawodnicy z innych krajów. To trudny turniej, dodatkowo przychodzą emocje, które w szermierce mają ogromny wpływ na końcowy rezultat. Osobiście jestem bardzo zadowolony z ich wyników. Chciałbym podkreślić, że doskonale wypadł Oskar Kusak, rocznik 2005. W pierwszej grupie wygrał 2 walki i niewiele mu zabrakło do tego, by awansował dalej. Walczył z dużo starszymi.

Ostatecznie, na 132 startujących zawodników, szabliści Hajduczka zajęli następujące lokaty: 90. Krzysztof Rychta, 93. Oskar Kusak, 114. Piotr Kozłowski, 120. Filip Kusak i 123. Mikołaj Jurkiewicz.

Na planszach w Koninie rywalizowały 123 zawodniczki, w tym szablistki z Hajduczka: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Nina Kondrusik, Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem. Dzięki wygranym walkom do drugiej fazy grupowej awansowały: Pola Domżalska, Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem.

- Warto podkreślić, że pierwszych grupach z turnieju odpadły 32 zawodniczki, także sam fakt awansu trzeba uznać za sukces - podkreśla Sobczyk.

W drugiej grupie po dwie walki wygrały Malgrem i Kozłowska. Niestety, o awansie do fazy play off decydowały pojedyncze trafienia. Klaudii do sukcesu zabrakło 3 trafień, a Anieli 5.

- Wiem, że obie czują niedosyt. Ale to dobry prognostyk, bo zawodnik spragniony sukcesu jest lepiej zmotywowany do pracy, choć obu zawodniczkom motywacji nie brakuje - uśmiecha się Sobczyk. Zauważa, że widoczny jest rozwój obu zawodniczek. W poprzednim roku Malgrem zakończyła Puchar Europy na 94. miejscu, Kozłowska na 135. - Także efekty pracy widać, szczególnie u Anieli, która jest z rocznika 2005 i już po raz drugi, jako najmłodsza szablistka, znalazła się w kadrze Polski. W zeszłym roku była na Pucharze Europy przedostatnia, zadając jedynie 3 punktowane trafienia. W tym roku wygrała 4 walki i zabrakło jej jedynie 5 trafień do awansu do fazy pucharowej. To ogromny skok w rozwoju zawodnika - podkreśla trener.

Ostatecznie na 123 zawodniczki z 12 krajów szablistki z Hajduczka uplasowały się na miejscach: Klaudia Malgrem 71., Aniela Kozłowska 72., Pola Domżalska 77., Weronika Borkowska 111., Nina Kondrusik 115. Żadna z Polek nie awansowała do grona 16 najlepszych zawodniczek, a najlepsza zajęła 27. miejsce. Najwyżej sklasyfikowany polski szablista zajął 15. lokatę.

Wyniki Pucharu Europy w Koninie:

Chłopcy
1 miejsce - James Linder - USA
2 miejsce - Giorgio Marciano - Włochy
3 miejsce - Oleg Yuzhakov - Rosja
3 miejsce - Kamar Skeete - USA
……………………………………..
90. Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn
93. Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn
114. Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn
120. Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn
123. Mikołaj Jurkiewicz - UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta
1 miejsce – Alexis Anglade - USA
2 miejsce – Honor Johnson - USA
3 miejsce – Oleksandra Bondar - Ukraina
3 miejsce – Mariya Zinyukhina - Rosja
……………………………………..
71. Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
72. Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
77. Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn
111. Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
115. Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn.


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl