Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-10-09 15:12 | Rozmiar tekstu: A A A
Środki unijne w gminie Dywity

Nowa droga, ścieżki rowerowe i trzy autobusy

Olsztyn24
Małe autobusy dla Dywit (fot. archiw. UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Znakomita informacja dla mieszkańców gminy Dywity. Wójt Jacek Szydło podpisał umowę z zarządem województwa na dofinansowanie środkami unijnymi projektu „Kompleksowy projekt zwiększający ekomobilność na terenie Gminy Dywity”.

Zakres projektu obejmuje wykonanie kilku inwestycji:

1) wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa wraz z budową parkingów Park&Ride, oświetlenia i kanalizacji deszczowej,
2) zakup trzech autobusów do obsługi linii gminnych,
3) rozbudowę drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową 1449N w kierunku Wipaszu, Myk i Zalbek do ul. Wiosennej w Olsztynie wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego.
R E K L A M A
banner
Wartość projektu to prawie 7,5 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie prawie 5,9 mln zł. Finansowanie jest więc zagwarantowane, obecnie trwa przygotowywanie procedury przetargowej, a w przyszłym roku powinny ruszyć prace.

Niebagatelne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów będzie miała budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa, czyli dwóch największych miejscowości gminy Dywity. Rozpocznie się ona w Dywitach za Zespołem Szkół i będzie przebiegała z prawej strony drogi powiatowej (patrząc od strony Dywit w kierunku Różnowa) niemal do skrzyżowania z drogą na Dągi i Kieźliny. Tuż przed skrzyżowaniem na Dągi ścieżka przejdzie na lewą stronę drogi i dojdzie do starego Różnowa, gdzie przed skrzyżowaniem na Rozgity oddali się od drogi powiatowej i wejdzie nieco w wieś, by po kilkudziesięciu metrach przejść ponownie na prawą stronę drogi powiatowej.

Ścieżka połączy się z istniejącym chodnikiem w nowym Różnowie. W Dywitach będzie też miała odnogę do ul. Jana Pawła, co pozwoli rowerzystom ominąć centrum miejscowości i w spokojnych warunkach włączyć się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach do będącej na ukończeniu ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do cmentarza komunalnego albo dojechać i skorzystać ze ścieżki wokół Jeziora Dywickiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~X / 2017-10-10 22:44
A kiedy wyremontują Wiosenną?
~ / 2017-10-10 07:56
a gm. Purda gdzie? Znowu zaspała "władza" (piszę w cudzysłowie bo władza to ktoś kto sprawuje rządy, a nie zasłania się swoimi podwładnymi i boi się ludzi)
~Antoni / 2017-10-09 18:54
Gmina działa normalnie, natomiast Olsztyn też może się pochwalić swoją wspaniałą Al. Wojska Polskiego po której może będą jechali nasi na mundial do Kaliningradu. Myślę, że sława Olsztyna pojawi się wkrótce na ekranach telewizyjnych. Ścieżka do Dywit z Olsztyna jest ale mogą z jej korzystać wyczynowcy. Drogą przez las muszą natomiast jeździć normalni Olsztyniacy i to codziennie. Choć nie są profesjonalistami to codziennie ćwiczą jak rajdowcy. Zapraszamy na mundial przez Olszyn.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl