Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Katarzyna Cwalina | 2017-10-10 18:36 | Rozmiar tekstu: A A A

IAS o zmianach dla mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia

Olsztyn24
Konferencja prasowa w IAS w Olsztynie (fot. IAS)
Od 1 stycznia 2018 roku około 1,6 mln mikroprzedsiębiorców w całym kraju, w tym blisko 41 tys. mikroprzedsiębiorców w województwie warmińsko-mazurskim dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) elektronicznie oraz przesyłają ją do urzędu skarbowego.

- Mamy nadzieję, że to rozwiązanie wyeliminuje nieuczciwych kontrahentów oraz zapewni uczciwym przedsiębiorcom lepsze i przede wszystkim równe warunki na rynku – podkreśliła Marzena Winczewska-Łunio, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie podczas dzisiejszej (10.10) konferencji zwołanej w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Izba i urzędy skarbowe rozpoczęły kampanię informacyjną skierowaną do przedsiębiorców, której celem jest wytłumaczenie czym jest Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT.
R E K L A M A
banner
Nowy obowiązek dla mikroprzedsiębiorców JPK to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres, czyli rejestr sprzedaży i zakupów. Przesyła się go:
» co miesiąc, do 25. dnia miesiące za miesiąc poprzedni,
» wyłącznie w wersji elektronicznej,
» w określonym układzie i formacie (schemat XML),
» podpisując profilem zaufanym e-PUAP lub podpisem certyfikowanym.
Zaliczenie do określonej grupy przedsiębiorców zależy od liczby zatrudnianych osób oraz od wielkości obrotów.

Sprawdź, czy jesteś mikroprzedsiębiorcą. Za mikroprzedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz osiągnął roczny obrót do 2 milionów euro.

Na stronie www.jpk.mf.gov.pl podatnicy znajdą m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT, dowiedzą się – krok po kroku – jak przygotować, podpisać i przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej.

Wsparcia udziela także Krajowa Informacja Skarbowa pod nr tel. 801 055 055 lub 22 330 03 30. Pomocy udzielać będą też urzędy skarbowe. W grudniu w województwie warmińsko–mazurskim prowadzone będą szkolenia dla mikroprzedsiębiorców.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl