15:38 29 marca 2024 Imieniny: Eustachego, Wiktoryna

Krzysztof Kozłowski | 2017-10-30 00:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Aniela Kozłowska tuż za podium na Pucharze Polski juniorów młodszych

Aniela Kozłowska | Więcej zdjęć »

W sobotę (28.10) w Łodzi odbył się Puchar Polski II juniorów młodszych w szabli - drugi turniej klasyfikacyjny tej kategorii wiekowej obejmującej roczniki 2001-2003. Prawo startu w turnieju mieli również zawodnicy z młodszej kategorii wiekowej młodzik. W Pucharze Polski wystartowało w sumie 157 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało 9 zawodników.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. Wśród 90 szablistów było 4 zawodników UKS Hajduczek - Mikołaj Jurkiewicz, Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Krzysztof Rychta. Po walkach grupowych do fazy play-off zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy. Piotr przegrał swoją pierwszą walkę pucharową z Gracjanem Jedwabnym (KKSZ Konin) 14:15, zajmując ostatecznie 48. miejsce. Również Krzysztof przegrał swój pojedynek jednym trafieniem z Gabrielem Jarkiem (KKSZ Konin) 14:15, plasując się na 42. miejscu. Filip musiał uznać wyższość Kacpra Zająca (Pałac Młodzieży Katowice) 8:15, kończąc turniej na 38. miejscu. Pierwszą walkę pucharową Mikołaj wygrał z Michałem Grzeszczykiem (UKS Szabla Ząbki) 15:14, by przegrać kolejną walkę pucharową z Dominikiem Płusą (KKSZ Konin) 3:15, zajmując ostatecznie 22. miejsce.

W szabli mężczyzn w sumie stoczono 507 pojedynków. Zawodnicy zadali 4.311 punktowanych trafień.

W szabli dziewcząt UKS Hajduczek reprezentowały: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Nina Kondrusik (młodzik), Aniela Kozłowska (młodzik) i Klaudia Malgrem. Po walkach pucharowych wszystkie szablistki Hajduczka zakwalifikowały się do fazy play-off. W walce tabeli 64 Pola przegrała pierwszą walkę z Julią Nowicką (UKS Szabla Brzoza) 13:15, kończąc rywalizację na 33. miejscu. Swój pojedynek wygrała zaś Weronika Borkowska, pokonując Emilię Stępczyńską (AZS AWF Warszawa) 15:9. Kolejną walkę jednak przegrała z Małgorzatą Nowicką (TMS Sosnowiec) 9:15, zajmując w turnieju 26. miejsce.
Swoją rywalizację w play-off - ze względu na wysoką lokatę po walkach grupowych - od drugiej rundy rozpoczęły Nina Kondrusik oraz Klaudia Malgrem. Nina przegrała swój pojedynek z Zuzanną Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) 4:15, plasując się na 22. miejscu. Klaudia pokonała Dominikę Trager (UKS Riposta) 15:6, by w walce o ćwierćfinał uznać wyższość Alicji Papuzińskiej (KKSZ Konin) 11:15, kończąc turniej na 9. miejscu.

Najlepiej w turnieju ze wszystkich olsztyńskich szablistów wypadła Aniela Kozłowska. W tabeli play-off 64 pokonała pewnie Olimpię Sumę (TMS Sosnowiec) 15:9. W kolejnym pojedynku wygrała z Darią Skonieczną (AZS AWF Warszawa) 15:13, by w walce o ćwierćfinał pokonać Julię Nowicką (UKS Szabla Brzoza) 15:8. Dzięki tej wygranej znalazła się w gronie najlepszych ośmiu zawodniczek turnieju. W walce o medal musiała jednak uznać wyższość Weroniki Waleriańczyk (KKSZ Konin) 7:15, zajmując ostatecznie 8. miejsce.

- Kolejny doskonały start szablistów z Hajduczka. Wszyscy zakwalifikowali się do fazy pucharowej turnieju, dzięki czemu zdobyli kolejne punkty w klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego. Już ten fakt każdy z nich może uznać za swój osobisty sukces. Oczywiście niezmiernie cieszy wynik Klaudii, która zakończyła rywalizację na 9. miejscu oraz Anieli, która jako pierwsza zawodniczka w historii naszego klubu znalazła się w gronie 8 najlepszych szablistek punktowanego turnieju juniorów młodszych - komentuje występ swoich zawodników trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.

W sumie w Pucharze Polski wystartowało 67 dziewcząt. Stoczyły 405 pojedynków, zadając w nich 3.407 punktowanych trafień.