Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-11-03 19:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „W poszukiwaniu inspiracji” Władimira Satirskiego otwarto w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Córka Władimira Satirskiego i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbył się dzisiaj (3.11) wernisaż wystawy malarstwa „W poszukiwaniu inspiracji” Władimira Satirskiego.

Władimir Satirkski ur. w 1931 roku w Rosji, w mieście Arzamas. W okresie wojny, będąc dzieckiem, pracował najpierw w PGR’ze, później w fabryce. Od zawsze interesował się przyrodą, sztuką i malarstwem. W latach 1960-1966 studiował na Gorkowskiej Politechnice- specjalność inżynier konstruktor. Jednakże najważniejszym zainteresowaniem było malarstwo.

W latach 60. uczestniczył w pracowni zorganizowanej przez absolwenta ASP w Sankt Petersburgu - Sergieja Sarokina. Co roku uczestniczył w grupowych wystawach, również ze znanymi malarzami. Odbywały się także wystawy indywidualne z jego pracami. Uczestniczył również w wystawach w Niżnym Nowogrodzie.
R E K L A M A
banner
Równolegle z malarstwem regularnie pisał wiersze, artykuły, recenzje i krytyki do gazet. W 2013 r. został wydany zbiór jego wierszy. W roku 2015 odbyła się indywidualna wystawa jego prac malarskich. W tym samym roku zaczął przygotowywać wiersze do wydania kolejnego zbioru. W październiku 2016 odbyła się jego indywidualna wystawa malarska z okazji święta ludzi starszych.

Artysta również rzeźbił w drzewie obiekty przestrzenne, płaskorzeźby. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Władimir Satirski nie był obecny podczas otwarcia wystawy, jednak zrobiła to za niego jego córka. Zaprezentowała również wiersze przez niego napisane zarówno po polsku, jak i w języku rosyjskim.

Wystawa potrwa do 16 listopada.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „W poszukiwaniu inspiracji” Władimira Satirskiego

»

03-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl