Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2018-02-15 20:34 | Rozmiar tekstu: A A A

O szwedzkich rowiązaniach transportowych dla miast w OPNT

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w OPNT (fot. Marcin Kierul)
Wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego transportu była przedmiotem spotkania olsztyńskich urzędników z gośćmi z Ambasady Szwecji, które miało miejsce dzisiaj (15.02) w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.

- Zrównoważone zarządzanie transportem miejskim to duże wyzwanie dla każdego samorządu - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Wysoki stopień zatłoczenia ulic - w Olsztynie zarejestrowanych jest ok. 130 tys. samochodów osobowych - oraz zanieczyszczenie powietrza wymaga racjonalnego działania w tym obszarze. Od kilku lat inwestujemy w rozwój transportu zbiorowego oraz modernizację dróg. Przyglądamy się też, w jaki sposób z problemem radzą sobie inne miasta zarówno w Polsce, jak i za granicami naszego kraju.

Okazją do wymiany doświadczeń było spotkanie z przedstawicielami Ambasady Szwecji. Goście zaprezentowali dobre praktyki w związane z transportem zbiorowym, ruchem samochodowym i rowerowym oraz podzielili się szwedzkim doświadczeniem w dziedzinie elektromobilności.
R E K L A M A
banner
Wśród prelegentów byli przedstawiciele Ambasady Szwecji, biura Radcy Handlowego Ambasady Szwecji, a także eksperta w dziedzinie elektromobilności Volvo Buses. W rozmowach uczestniczyli pracownicy Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich, ZDZiT, MPK, a także radni z komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl