Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-09 14:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dało 10 mln zł na na nową inwestycję UWM

Olsztyn24
Podpisanie umowy w rektoracie UWM | Więcej zdjęć »
Jeszcze w tym roku powinno nastąpić wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Inwestycja oszacowana na 34,4 mln złotych została dofinansowana kwotą 10 mln złotych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzisiaj (9.04) w rektoracie UWM podsekretarz stanu w tym ministerstwie dr hab. Sebastiana Skuza i rektor UWM prof. Ryszard Górecki, w obecności doradcy ministra nauki i szkolnictwa wyższego Michała Wypija, podpisali umowę w tej sprawie.

Nowy obiekt UWM ma stanąć u zbiegu ulic Warszawskiej i Dybowskiego, w miejscu, w którym znajduje się obecna siedziba Wydziału Prawa i Administracji UWM (dawny Inkubator Przedsiębiorczości). Obiekt ma mieć 5,5 tys. metrów kw. powierzchni użytkowej.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. Najpierw zostanie zburzona obecna siedziba WPiA i w tym samym miejscu powstanie część nowego obiektu, do którego wprowadzą się studenci i nauczyciele akademiccy. Potem rozpocznie się budowa drugiej części kompleksu. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w 2020 roku. W nowym obiekcie znajdą się nie tylko sale wykładowe, ale także sale do ćwiczeń (np. sala sądowa) i laboratoria (np. z zakresu techniki kryminalistycznej).  
R E K L A M A
banner
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie wyklucza, że ostatecznie ministerialna dotacja do inwestycji będzie większa niż 10 mln złotych. Na dzisiaj jednak brakujące 24,4 mln złotych musi zabezpieczyć uniwersytet z własnych środków. Dlatego planowana jest m.in. sprzedaż budynku przy ul. Żołnierskiej 14, zajmowanego obecnie przez Wydział Nauk Społecznych UWM.

Więcej o przygotowywanej inwestycji, jak i innych planowanych działaniach władz uczelni, w naszej wideorelacji z dzisiejszej uroczystości podpisania umowy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji UWM w Olsztynie

09-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl