18:25 28 marca 2024 Imieniny: Anieli, Jana

Newsroom24 Sprawy społeczne
red. | 2009-10-12 18:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Po sportowych sukcesach z wizytą u marszałka

Sportowcy u marszałka | Więcej zdjęć »

Zawodnicy Olsztyńskiego Klubu Smoka, kajakarka-kanadyjka Maja Madziewicz i karateka Piotr Moczydłowski spotkali się dziś z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pretekstem do wizyty sportowców w Urzędzie Marszałkowskim były podziękowania za ostatnie sukcesy na arenie międzynarodowej.

- Swoimi sukcesami udowadniacie, że jesteście nieprzeciętnymi ludźmi i nieprzeciętnymi sportowcami - mówił marszałek Jacek Protas. - O olsztyńskich Smoczych Łodziach jest ostatnio głośno i śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy w tym sporcie potęgą. Również Maja i Piotr promują nasz region na całym świecie.

Olsztyński Klub Smoka należy do polskiej czołówki, zdobywa też medale na międzynarodowych imprezach smoczych łodzi. W 2009 roku na Klubowych Mistrzostwach Europy w Budapeszcie zdobyli trzy złote medale oraz jeden srebrny, natomiast podczas Mistrzostw Świata Reprezentacji Narodowych w Pradze polskie osady, złożone w większości z zawodników OKS-u, wywalczyły srebrny medal oraz cztery brązowe.

Piotr Moczydłowski to zawodnik Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. W 2009 roku zdobył dwa brązowe medale na międzynarodowych imprezach - na mistrzostwach Europy oraz na mistrzostwach świata w Japonii.
Maja Madziewicz to zawodniczka Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych, startuje w kanadyjkach. W sierpniu 2009 roku wystartowała na mistrzostwach świata w Dartmouth w Kanadzie, dwukrotnie zajęła piąte miejsce - na 200 i 500 metrów. Maja Madziewicz jest tegoroczną stypendystką Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.