Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Rosyjskie kule armatnie na Placu Jana Pawła II

Kettlebelss pod olsztyńskim ratuszem

Na placu przed olsztyńskim ratuszem pojawiły się dzisiaj (22.06) rosyjskie kule armatnie. Nie stało się to jednak za sprawą jakiejś bitewnej potyczki, czy w wyniku prac archeologicznych, lecz z inicjatywy instruktorów olsztyńskiego klubu fitness Body Perfect. Bo przypominające kule armatnie z uchwytem, wykorzystywane już w XIX wieku przez rosyjskich żołnierzy przyrządy do ćwiczeń siłowych i wytrzymałościowych, teraz nazywają się kittlebells i służą do kształtowania pięknej sylwetki. A w jaki sposób służą, mogliśmy właśnie dzisiaj zobaczyć pod ratuszem.

- Zajęcia z kettlebells zorganizowaliśmy w ramach akcji „Olsztyn. Aktywnie!” - wyjaśnia Paweł Michalski, instruktor kulturystyki i fittnes oraz zajęć z kettlebells w Body Perfect. - O dziwo, te przyrządy stają się znowu modne, również u nas. Pokazując ćwiczenia z kettlebells chcemy olsztyniaków zachęcić do treningu, do dbania o sylwetkę i czerpania z tego przyjemności.

Jak twierdzi pan Paweł, dzięki ćwiczeniom z kettlebells można ukształtować całą sylwetkę.

- Może się to wydawać niemożliwe, ale jak się bliżej przyjrzymy tym ćwiczeniom, to zobaczymy, że przy użyciu kul możemy zaangażować wszystkie partie mięśniowe, a w wielu ćwiczeniach angażujemy nie jedną, czy dwie partie mięśni, ale całe ciało. Dzięki temu możemy spalić więcej kalorii, a tym samym szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej - mówi. - A te ćwiczenia to świetna zabawa, no i piękna sylwetka na koniec.

Że słowa pana Pawła nie są jakąś „ściemą” świadczą wykonane przez nas zdjęcia jego „kulturystycznej” sylwetki. Nad uwiecznioną na fotografiach „rzeźbą” mięśni nasz rozmówca pracował trzy lata.


2013-06-22 20:07, waclawbr

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24