Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Płetwonurkowie PSP trenują w nowym Centrum Ratownictwa Wodnego

Pokaz ratownictwa wodnego w Centrum Ratownictwa Wodnego KW PSP w Olsztynie
Zorganizowana dzisiaj (5.02) w Olsztynie narada roczna warmińsko-mazurskich strażaków z Państwowej Straży Pożarnej była okazją do pochwalenia się przez gospodarzy zorganizowanym w ubiegłym roku nad Jeziorem Krzywym Centrum Ratownictwa Wodnego. Zorganizowanemu na jeziorze pokazowi ratowania osoby tonącej pod lodem przyglądali się m.in. komendant główny PSP gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz, wojewoda Marian Podziewski oraz marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, a także komendanci PSP z Warmii i Mazur.

Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie dysponuje nowoczesnym Ośrodkiem Szkolenia strażaków położonym przy ul. Porannej w Olsztynie (Osiedle Gutkowo). Z ośrodka do brzegu Jeziora Krzywego jest niewiele ponad 100 metrów. Tę korzystną lokalizację strażacy wykorzystali do stworzenia w Gutkowie Centrum Ratownictwa Wodnego, które pozwala szkolić i doskonalić umiejętności strażackich płetwonurków.

Pomocy w realizacji tego przedsięwzięcia udzielił prezydent Olsztyna, który użyczył strażakom przylegający do jeziora teren. Sami strażacy pozyskali wycofane z wojska elementy przeprawy pontonowej, z których wykonali pomost do ćwiczeń. Montaż pomostu przeprowadzili sami strażacy z grup ratownictwa wodno-nurkowego, którzy przy okazji przeszli trening z zakresu wykonywania prac podwodnych. Prace nad przygotowaniem stanowiska do ćwiczeń na jeziorze trwały ponad rok.

Zorganizowane w Gutkowie Centrum Ratownictwa Wodnego będzie służyło strażakom do prowadzenia szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym i specjalistycznym oraz prowadzenia szkoleń doskonalących. Będą tam również rozgrywane zawody z zakresu ratownictwa wodnego.
2015-02-05 18:39, wb

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24