Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Stypendyści marszałka zaprezentowali swoje prace w filharmonii

Bohaterowie wieczoru pozują do pamiątkowej fotografii z Anną Wasilewską, członek zarządu województwa

W holu na I piętrze Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie wczorajszego (13.02) wieczoru otwarto wystawę projektów artystycznych sześciorga stypendystów marszałka województwa warmińsko-mazurskiego z 2014 roku. Artyści wykonali ilustracje do książek, prace malarskie i fotografie.

Samorząd województwa przyznaje co roku 14 Stypendiów Artystycznych Marszałka Województwa w kwocie 4,2 tys. zł każde. Są one wypłacane w ratach miesięcznych po 700 zł, w okresie od kwietnia do września. O stypendium ubiegać mogą się osoby realizujące ciekawe przedsięwzięcia artystyczne, działające na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W budżecie województwa na rok 2015 zarezerwowano na wspomniane stypendia 58 800 zł.

Do ubiegłorocznej edycji zgłoszono 73 oferty artystów w wieku od 14 do 65 lat. Z 14 wybranych, na prezentowanej w filharmonii ekspozycji możemy zobaczyć 6 najlepszych:

» Alicja Borsiak-Śleszyńska
Dziedzina sztuki: ceramika, malarstwo, grafika
Opis projektu: Wykonanie ilustracji do bajek i baśni. Zorganizowanie wystawy z ilustracjami wykonanymi w ramach projektu.

» Małgorzata Frycz
Dziedzina sztuki: grafika, rysunek, malarstwo
Opis projektu: Projekt „Czarny pies” – cykl 15 prac malarsko-graficznych inspirowanych badaniami Maxa Toeppena nad podaniami mazurskimi.

» Tomasz Grabowski
Dziedzina sztuki: fotografika
Opis projektu: Projekt fotograficzny „Bliżej”, dokumentujący (w formie reportażowej) różne formy pomocy udzielanej przez ludzi potrzebującym.

» Daria Iwona Pasławska
Dziedzina sztuki: projektowanie graficzne
Opis projektu: Dokumentacja fotograficzna 28 obiektów sakralnych - cerkwi grekokatolickich na Warmii i Mazurach.

» Kuba Kacper Szalecki
Dziedzina sztuki: malarstwo, linoryt, grafika
Opis projektu: Przygotowanie wystawy autorskiej w Galerii „Nobilis” przy CSE „Światowid” w Elblągu. Prace zrealizowane zostaną w technikach linorytowych.

» Eleonora Toś
Dziedzina sztuki: ceramika
Opis projektu: Cykl prac „Cudze chwalicie” - malowane ręcznie płytki ceramiczne utrzymane w stylu holenderskim, inspirowane motywami zaczerpniętymi z krajobrazu Warmii i Mazur.


2015-02-14 15:05, D.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24