Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Nowej hali nie będzie! Urania pójdzie do remontu.

Urania będzie zmodernizowana
Olsztyn nie będzie budował nowej hali widowiskowo-sportowej. Za to przebudowana zostanie służąca nie tylko olsztyńskim sportowcom od 1978 roku „Urania”. Poinformował o tym wczoraj (22.03) prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz na swoim blogu.

„Tak, podjąłem taką decyzję! Hala „Urania” będzie modernizowana, bo byłoby barbarzyństwem burzyć ją i jednocześnie budować nowy obiekt na podobne cele. Myślę, że mam dla tej decyzji wsparcie większości „zakochanych w Olsztynie”. Także sami uczestnicy najważniejszych wydarzeń sportowych, jak Marcin Możdżonek czy Paweł Papke, mówią, że „Urania” ma „to coś”, czego inne miejsca nie mają! To miejsce z duszą, które się zawsze pamięta” - napisał prezydent.

Zdaniem Piotra Grzymowicza, przeprowadzenie modernizacji nie będzie sprawą ani prostą, ani szybką. Zakończenia prac można spodziewać się nie wcześniej niż w latach 2017/2018.  

„(...) chcemy przeprowadzić ją wyjątkowo starannie i – jeśli chodzi o tzw. środek, wnętrze – w pewnym sensie zbudować od nowa. Dlatego już niedługo ogłosimy konkurs architektoniczny na koncepcję modernizacji obiektu. Wyjściowe założenia projektowe są takie, iż ma to być hala na 3500–4000 miejsc siedzących, z pełnowymiarowymi boiskami siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, połączona z salą rozgrzewkowo-treningową, mającą własną widownię na 500 miejsc. Ponadto musi być funkcjonalnie przygotowana do organizacji imprez rozrywkowych, a więc m.in. posiadać scenę” - czytamy na blogu prezydenta.

Odnowiona hala „Urania” ma spełniać najwyższe normy energooszczędności. Oznacza to, że obiekt otrzyma nowy dach, stolarkę okienną i drzwiową, nowe instalacje grzewcze. Budynek zostanie też docieplony. Hala będzie klimatyzowana i wyposażona w nowoczesny węzły szatniowo-sanitarne.

Z pełnym wpisem prezydenta na blogu na temat „Uranii” można zapoznać się tutaj ».

2015-03-23 11:06, wb

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24