Najlepszy sezon szablisty z Barczewa

Cezary Białecki (w niebieskim dresie) zakończył turniej w Koninie na 3. miejscu

Turniej rozpoczął się od walk grupowych, gdzie Cezary Białecki w 11. stoczonych walkach odniósł komplet zwycięstw i do pierwszej walki pucharowej przystąpił jako faworyt z zawodnikiem KKSZ Konin. Jak przystało na faworyta, barczewianin wygrał pewnie 15/3 i awansował dalej. Następnym jego rywalem był zawodnik Dragona Łódź. I tę walkę Czarek Białecki wygrał pewnie 15/4.

O wejście do strefy medalowej przeciwnikiem barczewianina był zawodnik TMS Sosnowiec. Po wyrównanej walce Cezary Białecki pokonał przeciwnika 15/10 i przystąpił do walki o finał. Tu na drodze stanął mu zawodnik UKS 13 Białystok. Niestety, Czarek Białecki uległ zawodnikowi z Białegostoku 15/7 i zakończył turniej na 3 miejscu, a jego przeciwnik z półfinału wygrał cały turniej.

Kończąc turniej w Koninie na podium Czarek Białecki potwierdził, że obecny sezon szermierczy był najlepszy w jego karierze zawodniczej. Walcząc na Mistrzostwach Świata i Europy, zdobywając medal na Mistrzostwach Polski i Pucharze Europy, stając w na podium w Pucharach Polski i reprezentując nasz kraj na wielu turniejach, zakończył sezon z wiarą, że następny będzie jeszcze lepszy dla niego i wielu ludzi lubiących szermierkę.

2015-06-01 23:32, Grzegorz Białecki