Puchar Europy Kadetów w szabli z udziałem Cezarego Białeckiego

Reprezentacja Polski na turnieju w Godollo

Barczewianin turniej zaczął od walk grupowych, w których odnotował 9 zwycięstw w 11. walkach i awansując do rundy pucharowej. W walkach pucharowych najpierw pokonał reprezentanta Turcji 15:9, następnie zawodnika z Ukrainy 15:12 i zawodnika z USA 15:14. Dopiero zawodnik z Rosji pokonał Białeckiego 15:7 i zmusił Czarka do walki repasażowej.

W repasażu Białecki walczył z zawodnikiem USA. Niestety uległ mu 15:7 i na tym zakończył swój udział w turnieju indywidualnym.

Drugi dzień to walki drużynowe. Cezary Białecki wystąpił w reprezentacji Polski.

Po zwycięstwach nad drużynami z Węgier 45:20 i 45:42, nasza reprezentacja znalazła się w ósemce turnieju. W walce o wejście do fazy medalowej, przeciwnikiem naszej drużyny była faworyzowana reprezentacja Włoch. Polacy walczyli ambitnie, ale Włosi okazali się lepsi, wygrywając 45:40. Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie w turnieju drużynowym wysokie, 5. miejsce.

2015-09-28 18:03, Grzegorz Białecki