W Święto Niepodległości szabliści rywalizowali w Łodzi

Cezary Białecki (z prawej) tym razem był trzeci

W turnieju męskim wystartowało 95. zawodników. Walki grupowe Czarek Białecki przeszedł bez większych problemów. W walkach pucharowych najpierw pokonał zawodnika z Konina 15-3, następnie zawodnika z Katowic 15-9. Później rywalizował z zawodnikiem z Warszawy, którego pokonał 15-10 i ponownie zawodnika z Konina pokonując 15-7, co dało mu awans do strefy medalowej.

W półfinale spotkał się z kolegą z reprezentacji Polski. Niestety Czarek uległ 15-7 i stanął na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy medal.

Czarek Białecki potwierdził, że należy do czołówki krajowej w juniorach młodszych, mimo że presja wyniku była bardzo duża, gdyż toczy się walka szablistów o wyjazd na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

2015-11-12 20:32, Grzegorz Białecki