Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Jarmark z żywą szopką w sobotę w Dywitach

Jarmark odbędzie się w dywickiej Stodole (fot. archiw. UG Dywity - wszystkie)

Już w najbliższą sobotę (19.12) w dywickiej Stodole odbędzie się Jarmark Świąteczny. Dodatkową atrakcją będzie uruchomienie żywej szopki z owcami Świętego Jakuba.

Najbardziej poszukiwanym towarem w przedświąteczną sobotę będą zapewne pachnące drzewka świąteczne. Do wyboru będą pochodzące ze szkółki w Ługwałdzie świerki srebrzyste i zwykłe oraz jodła kaukaska.

W samej Stodole będzie można się zaopatrzyć w znakomitą żywność od lokalnych producentów i rolników. Do kupienia będzie wszystko, co chcielibyśmy widzieć na świątecznym stole, czyli m.in. znakomite wędliny i wędzonki, ryby, pierogi, garmażerka, bułki, ciasta, chleb, sękacze, jaja, miody, pierniki, grzyby suszone, owoce, warzywa, czy sery. Dodatkowo będzie można nabyć ozdoby i rękodzieło świąteczne.

Na jarmarku z pięknymi ozdobami-prezentami wystawi się Stowarzyszenie Przyjaciół Bukwałdu, które zysk ze sprzedaży przeznaczy na ratowanie zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie.

Osobną atrakcją będzie żywa szopka świąteczna z oryginalnymi owcami Świętego Jakuba z hodowli Piotra Brewki z Bukwałdu. Szopka stanie przed Stodołą. Jarmark zaplanowano w godz. od 9 do 13.


2015-12-16 20:37, Promocja UG Dywity

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24