Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Olsztyńska Szkoła Wyższa zorganizowała doroczną giełdę pracy

VIII Nowoczesna Giełda Pracy w OSW im. Józefa Rusieckiego

- Giełdę organizujemy przede wszystkim po to, aby pomóc młodzieży znaleźć pracę - mówi dr Agnieszka Sawicka, zastępca dyrektora generalnego OSW. - Giełda to miejsce, gdzie pracodawcy mogą się spotkać z kandydatami do pracy. A oferta jest bardzo szeroka, bowiem w dzisiejszej giełdzie uczestniczy aż 33. pracodawców i pośredników pracy, którzy mają wiele ofert pracy dla młodzieży. Z drugiej strony giełda daje nam, jako uczelni, możliwość rozpoznania potrzeb rynku pracy, a tym samym możliwość przedstawienia młodym ludziom takiej oferty edukacyjnej, by po studiach odnaleźli miejsce dla siebie na teraźniejszym rynku pracy.

Pierwotnie giełda pracy w OSW była samodzielnym wydarzeniem. Od dwóch lat w tym samym czasie organizowany jest służący promocji uczelni Dzień otwarty. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych mają możliwość nie tylko zobaczyć budynek szkoły i jej bazę, ale także mogą wziąć udział w przygotowanych dla nich warsztatach.

- Na Dzień otwarty przyjeżdża do nas młodzież z całego regionu - mówi Agnieszka Sawicka. - Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zobaczyć naszą uczelnię, mogą spotkać się ze studentami, mogą na miejscu zapoznać się z kryteriami jakie muszą spełniać, żeby u nas studiować. A podczas giełdy pracy mogą dowiedzieć się, jakich zawodów poszukuje współczesny rynek pracy. W takich warunkach łatwiej im podejmować decyzje co do kierunków dalszego kształcenia, bo wiedzą już jaki kierunek studiów powinni wybrać i gdzie mogą studiować, by po studiach znaleźć pracę.

Jak podkreśla dyrektor Sawicka, zapotrzebowanie na absolwentów Olsztyńskiej Szkoły Wyższej jest duże.

- Bardzo często mamy telefony od pracodawców, którzy poszukują pracowników w zawodach, które zdobywają nasi studenci - mówi. - I nam nie jest łatwo znaleźć studenta czy absolwenta, który pracy nie ma, który pracy poszukuje. Bardzo są poszukiwani terapeuci, specjaliści odnowy biologicznej, kosmetologii, a my takich kształcimy. Również osoby, które studiują pedagogikę czy resocjalizację nie będą miały większych problemów ze znalezieniem zajęcia po studiach. Mamy stały kontakt z aresztami śledczymi, z zakładami karnymi, gdzie kadra ciągle się zmienia i cały czas potrzebna jest nowa.

W programie dzisiejszego wydarzenia w Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, oprócz typowej giełdy pracy, była również prezentacja krajowych i zagranicznych ofert pracy oraz usług rynku pracy, działał punkt konsultacyjny dla pracodawców z informacjami dotyczącymi usług i instrumentów rynku pracy oraz innych form wsparcia udzielanych przez publiczne służby zatrudnienia i Ochotnicze Hufce Pracy, były warsztaty z doradcą zawodowym, fizjoterapeutą, kosmetologiem, native speakerem, trenerem zabawy oraz teoretykiem i praktykiem sportu. Uczelnia zorganizowała też sesję naukową pod hasłem „Edukacja a praca” oraz IX Naukowe Forum Pedagogów poświęcone wolontariatowi.


2016-04-08 15:56, waclawbr

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24