Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Działalność Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury zainaugurowana

Wieczór otworzył koncert Wacława Zimpla

W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczorajszego (16.04) wieczoru Olsztyńskie Obserwatorium Kultury.

Olsztyńskie Obserwatorium Kultury to jeden z programów Miejskiego Ośrodka Kultury stworzony, by zbadać stan kultury Olsztyna i regionu. W tym celu jego pracownicy będą spotykać się z przedstawicielami instytucji, twórcami niezależnymi, artystami, animatorami, a przede wszystkim mieszkańcami.

OOK to również cykl debat, dyskusji na temat aktualnych problemów, spotkania z wydawcami i dyskusje o nowościach wydawniczych. Będzie monitorować kulturę popularną, ale też ambitną muzykę, nową literaturę i filozofię, żeby mieszkańcy regionu mieli możliwość udziału w ważnych i aktualnych dyskusjach, alternatywnych muzycznych wydarzeniach i spotkaniach z ciekawymi autorami.

W programie inauguracji Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury znalazły się koncert klarnecisty i kompozytora, docenianego zarówno na rodzimej, jak i światowej scenie improwizatorów - Wacława Zimpla oraz dyskusja wokół książki „Koniec Kultury – Koniec Europy” pod redakcją Pascala Gielena z Romanem Kurkiewiczem (dziennikarzem, redaktorem i filozofem) oraz prof. Sławomirem Buryłą (literaturoznawcą, teoretykiem literatury i krytykiem literackim).

Fragment koncertu oraz blisko godzinny zapis części dyskusji zarejestrowaliśmy na filmach wideo. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.


2016-04-17 11:37, D.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24