Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Bajkowe postacie bawiły się na pikniku w Parku Centralnym

Piknik Postaci Bajkowych w Parku Centralnym w Olsztynie

Olsztyński Park Centralny był dzisiaj (3.06) miejscem dwóch dużych wydarzeń plenerowych. Park Centralny wybrały organizacje pozarządowe na miejsce II Olsztyńskiego Pikniku Organizacji Pozarządowych. To miejsce też za najlepsze  na metę Parady Postaci Bajkowych i piknik dla uczestników X Światowych Dni Bajki uznało też Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Bajka.

Na uczestników wymienionych imprez w parku czekało sporo atrakcji. Przez prawie trzy godziny na scenie przy fontannie prezentowały się grupy uczestników Parady Postaci Bajkowych - przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z olsztyńskich szkół. Wystąpili też goście spoza Olsztyna - reprezentacji Biblioteki Publicznej w Słoneczniku. Każdy występ kończył się ufundowanym przez Stowarzyszenie Bajka wielkim pucharem wypełnionym cukierkami. Były też inne słodycze - pączki i lody.

Po zejściu ze sceny mali aktorzy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizacje pozarządowe: gier i zabaw. A że z nieba lał się żar, spora liczba małych i dorosłych dla ochłody weszła do fontanny.

X Światowe Dni Bajki potrwają w Olsztynie do niedzieli, a zakończy je Bajkowe Show Sportowe na stadionie UWM przy ul. Oczapowskiego w Olsztynie. Początek wydarzenia o godz. 10.00


2016-06-03 23:29, wb

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24