Złoto Anieli, brązowy medal Oskara

Turniej „Młodzi Waleczni” w Ząbkach (fot. UKS Hajduczek - wszystkie)

W kategorii zawodników starszych walczyli: Krzysztof Rychta (2002 r.) oraz Kacper Staniszewski (2004 r.). Po walkach grupowych obaj zakwalifikowali się do fazy play off turnieju. Kacper przegrał swoją pierwszą pucharówkę z Mateuszem Michoniem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 1:15. Krzysztof wygrał z Michałem Gachem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:1, a następnie z Janem Ploską (Kolejarz 24 Katowice) 15:7. W walce o medal przegrał ze zwycięzcą turnieju Jakubem Broniszewskim (MUKS „Victor”) 3:15 zajmując ostatecznie 7. miejsce.

W kategorii młodszej UKS Hajduczek reprezentował Oskar Kusak. W walce o najlepszą czwórkę turnieju pokonał Pawła Wilkusa (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12:10. W walce o finał uległ zwycięzcy turnieju Michałowi Pradeli (Kolejarz 24 Katowice) 7:12 zajmując ostatecznie III miejsce.

Trzy zawodniczki Hajduczka reprezentowały Olsztyn w kategorii starszej: Klaudia Malgrem (2003 r.), Pola Domżalska (2003 r.) i Amelia Marczuk (2002 r.). Po fazie grupowej pierwszą walkę pucharową Amelia Marczuk przegrała z Małgorzatą Nowicką (TMS Sosnowiec) 3:15. Pierwszą fazę play off zwycięsko przeszła Pola Domżalska pokonując Anitę Zarębę (UKS Riposta) 15:14. W kolejnej fazie bez powodzenia walczyła z doświadczoną Aleksandrą Romańczyk (UKS Riposta), srebrną medalistką turnieju, zajmując ostatecznie 14. miejsce.

Klaudia Malgrem, ze względu na wysoką pozycję po fazie grupowej, nie rozgrywała walki w pierwszej fazie play off. W drugiej wygrała z Angeliką Dąbrowską (AZS AWF Warszawa) 15:6. W walce o medal spotkała się ze zwyciężczynią turnieju Emilią Rowińską (AZS AWF Warszawa) przegrywając 7:15. Klaudia ostatecznie uplasowała się na 6. miejscu.

W młodszej kategorii wiekowej wystartowała Aniela Kozłowska. Pewnie wygrała dwie grupy. W fazie pucharowej pokonała Sandrę Szymonek (TMS Sosnowiec) 12:0, a w walce o finał Aleksandrę Młynarską (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12:2. W walce o złoty medal spotkała się z Gabrielą Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy), zwyciężając 12:1.

- Cieszę się, że w końcu w Polsce organizowane są turnieje nie tylko dla starszych zawodników, ale też i dla zawodników z kategorii dzieci. Ten turniej był świetnie zorganizowany, dobrze obsadzony w obu kategoriach wiekowych. Cieszą medale, bo są one efektem ciężkiej pracy zawodników, codziennych wyrzeczeń i treningów. Gratuluję wszystkim zawodnikom. Dziękuję organizatorom - mówi trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk.