Wojewoda spotkał się z szermierzami z UKS „Hajduczek”

Spotkanie wojewody z szermierzami z Hajduczka

Na Mistrzostwa Polski, które odbyły się w dniach 11-12 czerwca w Koninie, pojechało 14 zawodników Hajduczka. W rywalizacji indywidualnej na 8. miejscu uplasowała się Klaudia Malgrem, na 10. Krzysztof Rychta. Drużyna dziewcząt w składzie: Aniela Kozłowska, Klaudia Malgrem i Amelia Marczuk zajęły doskonałe 5. miejsce, pokonując w meczach drużyny tak utytułowanych klubów jak AZS AWF Warszawa, Zagłębiowski Klub Szermierczy czy Dragon Łódź.

Na spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim obecny był również wychowanek UKS Hajduczek Cezary Białecki, który przez 6 lat trenował w Olsztynie i jest obecnie członkiem kadry narodowej Polski juniorów. Uczestniczył w mistrzostwach świata i Europy, zdobył w drużynie brązowy medal Pucharu Europy kadetów, drużynowe wicemistrzostwo Polski juniorów i drużynowe wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. W 2016 r. zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Olsztyn 2016 i srebrny medal w drużynie na Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie.

W sobotę (18.06) szabliści „Hajduczka” wzięli udział w turnieju „Młodzi Waleczni” w Ząbkach koło Warszawy. W turnieju, w którym uczestniczyli zawodnicy z czołowych klubów z Polski, Aniela Kozłowska zdobyła złoty medal, Oskar Kusak brązowy, zaś Klaudia Malgrem zajęła 6. miejsce, a Krzysztof Rychta 7.

UKS Hajduczek działa od 2008 roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. W ramach działalności prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży, w tym również dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Treningi skierowane są zarówno na początkujących, jak i do zaawansowanych szermierzy. Klub należy do Polskiego Związku Szermierczego i ma jego licencję. Jest również członkiem Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu.

2016-06-23 19:13, wb