Dwa złote medale i trzy brązowe szablistów z Hajduczka

UKS Hajduczek na Otwartych Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego

Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli najmłodsi. Po walkach grupowych odbyła się faza pucharowa. Doskonale w kolejnych potyczkach radził sobie Oskar Kusak, docierając do finału, w którym pokonał Benedykta Denkiewicza (UKS Szabla Ząbki) 8:4. Najmłodszy zawodnik turnieju, Krzysztof Woźniak z Hajduczka, zakończył rywalizację na 11. miejscu.

Równie dobrze poradziły sobie najmłodsze zawodniczki Hajduczka. Alicja Woźniak w walce o finał przegrała z Mają Karlicką (Grodziski Klub Szermierczy), zajmując ostatecznie III miejsce. Do finału zakwalifikowała się Aniela Kozłowska, która pokonała Karlicką 8:2, zostając pierwszą mistrzynią szabli w Grodzisku Mazowieckim.

W rywalizacji starszej grupy wiekowej wystartowało 7 zawodników naszego klubu. Jako pierwsi walczyli chłopcy: Krzysztof Rychta, Piotr Kozłowski, Ignacy Ignaczewski, Filip Kusak i Paweł Pazerski. Najlepiej w mistrzostwach poradzili sobie Rychta i Kozłowski. Jednak tak rozłożył się poszczególne fazy pucharowe, że spotkali się w walce o medal. Lepszym okazał się Krzysztof Rychta, pokonując Piotra Kozłowskiego 15:8. W walce o finał Krzysztof przegrał z Franciszkiem Nowakiem (AZS AWF Warszawa), zajmując ostatecznie III miejsce. Piotr Kozłowski uplasował się tuż za podium, na 5. miejscu.

W mistrzostwach wystartowały 2 zawodniczki Hajduczka: Klaudia Malgrem i Amelia Marczuk. Po walkach w grupach zakwalifikowały się do fazy pucharowej turnieju. Doskonale radziły sobie z kolejnymi przeciwniczkami, co pozwoliło im na zajęcie bardzo dobrych miejsc. Amelia zakończyła zawody na 6. miejscu. Klaudia była o krok od złotego medalu, jednak po przegranej walce o finał zajęła ostatecznie bardzo dobre III miejsce.