Olsztyn24 - https://www.olsztyn24.com/
Biznes? Tylko w Olsztynie!

Z raportem można się zapoznać poprzez stronę internetową Urzędu Miasta

Stolica Warmii i Mazur staje się coraz bardziej atrakcyjna dla przedsiębiorców. Przestawia to m.in. specjalny raport, który powstał we współpracy z Colliers International.

Colliers International to firma zajmująca się doradztwem na rynku nieruchomości komercyjnych. Zatrudnia ok. 16 tys. pracowników w 66. krajach. W Polsce działa od niemal dwóch dekad.

Właśnie we współpracy z nią powstała dwujęzyczna publikacja „Biznes lubi spokój”, wydana w tysiącu egzemplarzy i w formie elektronicznej. Colliers International przeprowadził analizę olsztyńskiego rynku nieruchomości komercyjnych. Raport odzwierciedla jego stan na kwiecień i ma być corocznie aktualizowany.

Można dowiedzieć się z niego o dostępnych terenach inwestycyjnych w Olsztynie, przestrzeni biurowej, zapleczu badawczym i potencjale pracowniczym. Z drugiej strony stolica Warmii i Mazur to doskonałe miejsce do pracy ze względu na otoczenie - lasy, jeziora, parki, coraz bardziej nowoczesną infrastrukturę. Nie bez znaczenia jest też rosnąca dostępność komunikacyjna - międzynarodowy port lotniczy i budowana ekspresowa trasa łącząca Olsztyn z drogą S-7.

- Jesteśmy zainteresowani gospodarką nieuciążliwą środowiskowo i innowacyjną - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Z uwagi na położenie, nasze miasto ma doskonałe warunki do rozwoju tych gałęzi gospodarki, które skierowane są na zdrowie, naukę i wykorzystanie wolnego czasu.

Colliers International promuje raport na swoich stronach internetowych, podczas realizowanych przedsięwzięć oraz w bazie klientów firmy. We wrześniu publikacja wraz z listem zapraszającym do Olsztyna ma trafić m.in. do wszystkich ambasad w Polsce oraz izb gospodarczych.


2016-08-12 17:59, inf.pras.

Więcej informacji znajdziesz na Olsztyn24